Sony Xperia Yuga

Sony Xperia Yuga – kilka nowych zdjęć i specyfikacja

W sieci pojawiły nowe zdjęcia smartfona Sony następnej generacji – modelu C660X Xperia Yuga. Wraz z fotografiami pojawiło się też kilka szczegółów, dotyczących specyfikacji urządzenia.

Sony Xperia Yuga

Zdjęcia i informację opublikował bardzo znany, rosyjski bajkopisarz – Eldar Murtazin. Już nie raz mogliśmy się przekonać, że podaje on często niesprawdzone i fałszywe informacje. Radzę więc traktować niniejszy tekst z przymrużeniem oka.

Według Murtazina, tył C660X jest zrobiony ze szkła (tak, jak podawały wcześniejsze plotki). Jeśli chodzi o ekran, jest tu 5-calowy LCD (a nie OLED), o rozdzielczości 1080p. Chipset wewnątrz to Qualcomm Snapdragon S4 Pro. Eldar zdradza, że urządzenie ma tendencję to przegrzewania się podczas silnego obciążenia (podobne rzeczy zdarzają się w LG Optimus G oraz Nexus 4, które są oparte o ten sam układ).

Sony Xperia Yuga

Murtazin nie ujawnił niestety niczego, nt. kamery zamontowanej w smartfonie. Wczesne plotki mówiły o 12-13 MP przetworniku, najnowsze ploty podbijają jednak tę wartość do 16 MP.

Xperia Yuga najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana na targach CES 2013 (w styczniu). Naturalnie, smartfon w wersji handlowej będzie mieć inną nazwę, gdyż Yuga to tylko oznaczenie kodowe.

Źródło: GSMArena