Sony Xperia Z – zanurzanie

Sony Xperia Z dostaje Android 4.4.4 KitKat (ZR, ZL, Tablet Z również)

Sony rozpoczęło udostępniać najnowszą wersję Androida (4.4.4 KitKat) dla smartfona Xperia Z. Wiadomo w tej chwili, że nowy firmware jest już dostępny dla smartfonów kupionych we Francji, jednak stopniowo powinien pojawiać się także w pozostałych krajach.

Sony Xperia Z - zanurzanie

Nowe oprogramowanie nie będzie dla Xperii Z żadną rewolucją. Ten smartfon od maja działa już na bazie systemu Andorid 4.4.2 KitKat. Sony najwyraźniej zdecydowało się na pominięcie wersji 4.4.3, aby od razu zaktualizować ten sprzęt do wersji 4.4.4 KitKat. Naturalnie wersja 4.4.4 zawiera wszystko to, co znalazło się w poprzednich odsłonach tego OS’a.

Nowy soft jest dostępny poprzez OTA (Over-the-Air), więc powinniście się spodziewać, że wkrótce pojawi się także dla was (o ile już go nie dostaliście). Gdyby ktoś więc już zaktualizował kupioną w Polsce Xperię Z, niech będzie tak miły i podzieli się wrażeniami nt. nowego softu. Nie wiem niestety, jaki wpływ te nowe oprogramowanie ma na tzw. „sudden death”, na który narzeka cała masa użytkowników Xperii Z (i nie tylko). Całą masę komentarzy od zdesperowanych posiadaczy tego smartfona znajdziecie w moim poprzednim artykule na ten temat.

Przypominam, że w kolejce do aktualizacji czeka także Xperia ZL, Xperia ZR oraz Xperia Tablet Z. Dla tych urządzeń nowy firmware powinien pojawić się lada chwila.

Aktualizacja: Okazuje się, że urządzenia ZR, ZL, Tablet Z także już dostają upgrade do Androida 4.4.4 KitKat.