Android 4.3 Jelly Bean – logo

Sony Xperia Z dostanie Android 4.3 już w listopadzie?

Google lada dzień zaprezentuje Android w wersji 4.4 KitKat, a większość producentów nie zaktualizowała jeszcze swoich smartfonów do Andka 4.3 Jelly Bean. Sony najwyraźniej już w listopadzie planuje taki upgrade, dla swojego jeszcze do niedawna flagowego sprzętu – Xperii Z.

Sony Xperia Z

Sony Xperia Z

Według nowych plotek Android 4.3 Jelly Bean dla Xperii Z ma zostać opublikowany w listopadzie, a konkretnie w ostatnim tygodniu tego miesiąca. Niestety nie wiadomo, jakie dokładnie zmiany przyniesie aktualizacja (oczywiście oprócz samego Andka 4.3). Mówi się jednak, że będzie tego całkiem sporo. Ciekawi mnie również, czy wersja 4.3 będzie ostatnim update wydanym dla Xperii Z. Mam jednak cichą nadzieję, że Sony jednak planuje zaktualizować Zetkę to 4.4 KitKat.

Jeśli już jesteśmy przy aktualizacjach to dzisiejsze plotki wspominają także o Xperii L. Sony Mobile Argentyna poinformowało, że tamtejsza Xperia L dostanie upgrade do Androida 4.3 Jelly Bean w połowie listopada. Jeśli to prawda, to posiadacze tego smartfona nie będą musieli na niego długo czekać.

Niestety nie jestem Wam w stanie powiedzieć, czy powyższe terminy dotyczą także aktualizacji dla Xperii Z i L sprzedanych w Polsce i u konkretnych operatorów. Możemy jednak zakładać, że upgrade będzie rozpowszechniany stopniowo, kraj po kraju. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że obejdzie się bez zbędnych opóźnień i wszyscy w miarę szybko dostaną upragnionego Androida 4.3.

Źródło