Sony Xperia Z – zanurzanie

Sony Xperia Z można używać jako podwodnej kamery

Czy Sony Xperia Z może służyć jako kamera do kręcenia podwodnych filmów? Okazuje się, że flagowiec Sony radzi sobie z takim zadaniem bez najmniejszych problemów.

Sony Xperia Z - zanurzanie

Xperia Z to najnowszy, flagowy smartfon Sony, który (według najnowszych doniesień) w sklepach pojawi się 21 lutego. Japoński producent wyposażył swój produkt w świetną, 13 MP kamerę, która oczywiście potrafi nagrywać wideo w jakości Full HD.

Jak się okazuje, dzięki wodoszczelności smartfonu – możemy bez problemu nagrywać filmy, także te podwodne. Na poniższym wideo zobaczycie, jakie świetnie możliwości niesie ze sobą kamera Xperii Z. w połączeniu z wodoszczelnością.

Należy oczywiście pamiętać, że smartfon ma certyfikat IP57, według którego wodoszczelność mamy zapewnioną, ale jedynie w maksymalnie metrowej wodzie  – i to przez 30 minut. Starcza to oczywiście na nakręcenie kilkuminutowego filmu z kąpieli w basenie, jednak nie radziłbym z Xperią Z np. nurkować, zwiedzając rafę koralową.

Xperia Z zapowiada się na hit Sony – ciekawe jednak, jak będzie wyglądać rzeczywistość. Już teraz pojawiają się głosy, że japoński producent w tak doskonałym smartfonie, zastosował mizerny wyświetlacz TFT, który w stosunku do konkurencji ze swojej półki wypada dość blado. Na rozstrzygnięcie tych wątpliwości radzę jednak zaczekać do pierwszych testów tej słuchawki.

Źródło: YouTube


  • mokka

    nurkowałam na rafie z Z1 godzinami. Zero problemów, tylko trzeba było potem odmoczyć w słodkiej wodzie w umywalce, żeby się wypłukały resztki soli z otworków głośników :)

  • Nazir

    Fajna zabawa ale wolałbym tak tego nie testować często :)