Sony Xperia Z Ultra – w wodzie

Sony Xperia Z Ultra 13 września trafi do sprzedaży w UK, jaka będzie jej cena?

Sony Xperia Z Ultra, czyli monstrualnych rozmiarów smartfon z 6.4″ ekranem 1080p, już od września trafi na półki brytyjskich sklepów. Ile za tego giganta będzie trzeba zapłacić?

Sony Xperia Z Ultra - w wodzie

Xperia Z Ultra to urządzenie, które już od momentu pierwszych przecieków i oficjalnej prezentacji powaliło wszystkich na kolana. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś niesłychane możliwości ale na fakt, że smartfonem można nazwać coś, co ma ekran o wielkości 6.4″. Oczywiście ekran to nie jedyna rzecz, którą Xperia Z Ultra może się pochwalić. Wewnątrz zamontowano chip Snapdragon 800 z czterordzeniowym procesorem Krait 400 o taktowaniu 2.2GHz, GPU Adreno 330 oraz 2GB RAM. Sony jednak w porównaniu z Xperią Z trochę poprawiło wyświetlacz, który używa technologii OptiContrast oraz X-Reality (następcy mobilnego wydania silnika BRAVIA). Całość kontroluje system Android 4.2.2 Jelly Bean.

Wielu brytyjskich sprzedawców już ujawniło ceny oraz datę dostępności modelu Xperia Z Ultra. Według nich urządzenie ma trafić do magazynów już 13 września, a jego cena wyniesie 599 funtów (co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 2960 zł).  Pierwsze dostawy tego monstrum będą dostępne jedynie w czarnym i białym kolorze obudowy. Dopiero później mają się pojawić urządzenia w purpurowym wariancie kolorystycznym. Jeśli mam obstawiać to mogę śmiało powiedzieć, że tak naprawdę 13 września to globalna data premiery Xperii Z Ultra, więc w tym terminie smartfon powinien pojawić się także i w Polsce.

Źródło: AndroidCentral