Android KitKat – czekoladowy

Sony Xperia Z Ultra dostaje Android 4.4 KitKat

Sony Xperia Z Ultra, czyli najmocniejszy obecnie phablet w ofercie japońskiego producenta – dostaje właśnie oficjalną aktualizację do Androida 4.4 KitKat. Gdzie upgrade jest w tej chwili dostępny i kiedy pojawi się w Polsce?

Android KitKat - czekoladowy

Pierwszym wariantem Xperii Z Ultra, który otrzymuje nowy firmware, jest dostępny w Hong Kongu model C6833 LTE. Nowy soft jest w tej chwili dostępny wyłącznie poprzez OTA (Over-the-Air), spodziewamy się jednak, że aktualizacja pojawi się wkrótce także poprzez aplikację PC Companion. Nowy firmware nosi numerację 11.3.A.0.681.

Sony Xpeira Z Ultra - KitKat C6833

W Polsce nie ma pewnie zbyt wielu użytkowników Xperii Z Ultra, jeśli jednak ktoś z was czyta ten tekst – niech koniecznie da znać, czy Android 4.4.2 KitKat dla jego urządzenia się pojawił i jakie wnosi zmiany.

Z informacji pierwszych użytkowników, którym udało się zaktualizować smartfon do Andka 4.4.2 KitKat wynika, że upgrade waży 324 MB. Radzę więc go nie ściągać z wykorzystaniem swojego limitu komórkowej transmisji danych.

Przypominam, że na upgrade do Androida 4.4 KitKat czeka jeszcze sporo smartfonów Sony. Kiedy upgrade pojawi się i dla nich? Tego niestety nie jesteśmy w stanie potwierdzić. Musimy po prostu czekać, aż Sony w końcu się zlituje i wypuści swoje aktualizacje do sieci. Z moich informacji wynika, że wśród szczęśliwców, którzy dostali lub dostaną KitKat są takie sprzęty, jak Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Z1,  Xperia Tablet Z, Xperia SP, Xperia T, Xperia TX, Xperia V oraz Xperia ZR.