Sony Xperia Z Ultra

Sony Xperia Z Ultra – problemy z kolejnym produktem Japończyków, smartblet nie chce się włączyć

Xperia Z Ultra to gigantyczny smartfon, którego Sony wyposażyło w 6.4” wyświetlacz. Niestety urządzenie najwyraźniej cierpi na “chorobę wieku dziecięcego”, bo coraz większa liczba użytkowników skarży się, że ekranu Z Ultra nie da się czasami włączyć.

Sony Xperia Z Ultra

To nie pierwszy raz, kiedy Sony ma jakieś problemy ze swoim smartfonem. Ostatnią, dość głośną sprawą były kłopoty z Xperią Z. Były one jednak dużo poważniejsze, bo urządzenie kiedy się np. rozładowało – to nie dawało się potem włączyć i wymagana była interwencja serwisu gwarancyjnego.

Na czym polegają problemy z Xperią Z Ultra? Wiele osób uskarża się, że nie jest w stanie włączyć ekranu w smartblecie. Co prawda system Android wtedy działa, ale wciskanie przycisku Power nie powoduje żadnej reakcji wyświetlacza lub włącza się samo podświetlenie, ale matryca pozostaje pusta. Posiadacze giganta skarżą się, że muszą wciskać Power od 5 do nawet 150 razy aby uruchomić ekran.

Póki co Sony nie wydało żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie felernych Xperii Z Ultra. Wiele wskazuje na to, że nie jest to problem sprzętowy, ale raczej programowy. Podobno niektórym userom pomogła aktualizacja firmware do wersji 14.1.B.0.475, jednak nie wszystkim.

Na portalu YouTube pojawia się coraz więcej filmów nakręconych przez sfrustrowanych użytkowników Xperii Z Ultra, które przedstawiają ten paskudny problem. Jeśli chcecie to kilka z nich możecie obejrzeć poniżej.

Źródło: XperiaBlog