Sony Xperia Z

Sony Xperia Z vs Samsung Galaxy Note 2 vs Nexus 4 – porównanie nocnego nagrywania wideo

W repozytorium YouTube znalazł się film, który doskonale ukazuje różnice pomiędzy kamerami Xperii Z, Galaxy Note II oraz Nexusa 4. Które urządzenie kręci najlepsze, nocne filmy?

Sony Xperia Z

Większość współczesnych smartfonów dysponuje aparatami, które bez problemu potrafią zrobić dobre jakościowo zdjęcia w świetle dziennym. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy chcemy wykonać zdjęcie lub nakręcić film w kiepskich warunkach oświetleniowych. To właśnie wtedy okazuje się, w jak dobry obiektyw i matrycę producent wyposażył swój produkt.

Nie tak dawno temu mieliśmy okazję oglądać zdjęcia próbne, wykonane Xperią Z. Trzeba przyznać, że 13 MP matryca Exmor RS poradziła sobie z tym świetnie. Do dzisiaj nie wiedzieliśmy jednak, czy kamerą urządzenia da się nagrywać przyzwoite, nocne filmy. Okazuje się, że jak najbardziej.

Poniżej możecie zobaczyć film, porównujący kamery w trzech smartfonach – Xperii Z, Note II oraz Nexusie 4. Jak produkt Sony wypadł w porównaniu? Zapraszam do obejrzenia nagrania.

Po obejrzeniu filmu muszę przyznać, że Xperia Z nagrywa bardzo ostre i dobrze doświetlone filmy. Niestety widać też, że momentami jasność jest aż za mocno podkręcona, co skutkuje nienaturalnymi kolorami i sporą ilością szumów. Tryb nagrywania HDR, który także widać na nagraniu – mocno zniekształca barwy i dodaje brzydką, fioletową poświatę. Najsłabiej w pojedynku wypada chyba Note II, którego filmy są mało ostre (ale za to nasycenie barw i jasność najbardziej zbliżona do rzeczywistości).

Jeśli Sony jeszcze bardziej podszlifuje algorytm zarządzania aparatem (likwidując m.in. fioletowe zabarwienie w firmach HDR) – Xperia Z będzie miała jedną z najlepszych kamer na rynku (nie licząc oczywiście Lumii 920 i jej optycznej stabilizacji obrazu).

Źródło: YouTube


  • Dawid

    l tak moim zdaniem wygrała Xperia Z. Ostrość obrazu i ilość detali jest na wysokim poziomie. Szumy i przejaskrawienia Sony wyeliminuje kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.

  • Nazir

    Mnie coraz bardziej interesuje zakup Nexus lub WP8