Sony Xperia Z1 Compact – perspektywa

Sony Xperia Z1 Compact – pierwsze próbne zdjęcia zrobione tym smartfonem

Sony Xperia Z1 Compact, chociaż jest miniaturową wersją flagowca Xperia Z1, to i tak posiada taką samą 20.7 MP kamerę z obiektywem G Lens. Jakie zdjęcia można wykonać za pomocą Xperii Z1 Compact? Teraz mamy okazję zobaczyć jedne z pierwszych fotografii wykonanych tym smartfonem.

Sony Xperia Z1 Compact - perspektywa

Przeglądając zdjęcia trzeba mieć oczywiście na uwadze, że wystawiony na targach Consumer Electronics Show 2014 egzemplarz tego urządzenia, nie pracował jeszcze pod kontrolą finalnej wersji softu. Miejmy więc nadzieję, że w przyszłości zdjęcia zrobione Xperią Z1 Compact będą wyglądać jeszcze lepiej.

Jakie są wasze wrażenia? Według mnie 20.7 MP sensor 1/2.3″ z obiektywem o jasności f/2.0 spisuje się całkiem nieźle. Śmiało można stwierdzić, że jakość fotografii jest bardzo podobna do tych, które uzyskamy za pomocą Xperii Z1. Kupując Xperię Z1 Compact możemy więc mieć pewność, że poziom wykonywanych zdjęć będzie taki, jak ze średniej klasy aparatu kompaktowego.

Oczywiście nie ma się czym podniecać. Fotografie wyglądają dobrze, ale nie fenomenalnie. Jest tu sporo rozmyć, w niektórych miejscach widać nadmierne działanie algorytmów odszumiających, a i samych szumów nie brakuje. Mimo wszystko Xperię Z1 Compact chyba bez problemu można w klasie urządzeń o wielkości ekranu do 4.3″ nazwać w tej chwili smartfonem, z najlepszym aparatem na rynku. Pod względem jakości zrobionych fotografii konkurować z nim mogą jedynie topowe produkty Nokii.