Android KitKat – statua

Sony Xperia Z1 już w listopadzie dostanie Android 4.4 KitKat?

Wygląda na to, że Sony już w tej chwili pracuje nad aktualizacją Android 4.4 dla smartfona Xperia Z1. Według najnowszych plotek, KitKat dla najnowszego dziecka Japończyków zostanie opublikowany już 7 listopada.

Sony Xperia Z1 - front i tył

Android 4.4 KitKat tak naprawdę nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany przez Google. Firma (zapewne zobligowana odpowiednimi umowami z Nestle, europejskim producentem wafelków KitKat) opublikowała jedynie zdawkową informację, że kolejną wersją będzie właśnie KitKat. Przed siedzibą giganta z Mountain View postawiono już nawet statuę nowego Andka, jednak nadal nie znamy żadnych funkcji tej wersji „Zielonego Robocika”.

Plotki dotyczące aktualizacji KitKat dla Xperii Z1, która ma się pojawić już 7 listopada potwierdzają, że Google jeszcze w tym miesiącu nareszcie pokaże wszystko to, co niesie ze sobą nowy Android. Oprócz samego KitKat światło dzienne ujrzy też nowy, googlowski smartfon Nexus 5 oraz (prawdopodobnie) 10″ tablet Nexus 10 II.

Jeśli chcecie poznać chociaż znikomy ułamek nowych funkcji Androida 4.4 KitKat, to zapraszam do zapoznania się z ostatnim przeciekiem na jego temat. Będziecie tam mogli zapoznać się również z kilkoma zrzutami ekranu pochodzącymi z nowego OS’a.

Ciekaw jestem, czy Sony faktycznie już 7 listopada wypuści Android 4.4 dla Xperii Z1. Jeśli tak się stanie, to japoński producent wejdzie do absolutnej czołówki firm, które bardzo szybko publikują nowy firmware. Na takie działanie z zazdrością będą mogli popatrzeć właściciele flagowych smartfonów Samsunga, który dopiero na koniec roku ma zakończyć ich aktualizowanie do Andka 4.3.

Źródło