Sony Xperia Z1 – przykładowe zdjęcie

Sony Xperia Z1 – przykładowe zdjęcia i wideo wykonane smartfonem

Sony Xperia Z1 to kamerosmartfon, który swoją premierę miał zaledwie wczoraj. Urządzenie przez Japończyków jest reklamowane jako pierwszy, androidowy smartfon, który potrafi robić zdjęcia w tak dużej rozdzielczości. Jeśli zastanawiacie się, jakie fotografie i filmy można wykonać za pomocą 20.7MP kamery Z1 – koniecznie przeczytajcie ten tekst.

Sony Xperia Z1 - przykładowe zdjęcie

Zdjęcie wykonane Xperią Z1

Jak to zazwyczaj w przypadku producentów bywa, podczas prezentacji i na swoich stronach internetowych próbują porównywać jakąś cechę swoich smartfonów do innych urządzeń. Nie inaczej jest z Sony i jego Xperią Z1, której aparat przyrównano do aż pięciu innych smartfonów (Nokii Lumii 1020, Lumii 925, Samsunga Galaxy S4, HTC One oraz Apple iPhone 5). Rezultaty tego eksperymentu możecie zobaczyć poniżej.

Sony Xperia Z1 - porownanie aparatu z innymi smartfonami

Jak widać w kiepskich warunkach oświetleniowych Xperia Z1 przeszła test bardzo dobrze i fotografowaną lalkę ze wszystkich smartfonów uchwyciła najlepiej doświetloną.

Sony Xperia Z1 - porownanie aparatu z innymi smartfonami

Powyższe fotografie kukły pokazują, że Xperia Z1 radzi sobie nieźle jeśli chodzi o balans bieli. Lumia 925 wypadła w zestawieniu zdecydowanie najgorzej tworząc najmniej naturalne kolory.

Sony Xperia Z1 - porownanie aparatu z innymi smartfonami

Na koniec Sony uraczyło nas fotografią trzech osób. Moim zdaniem w tym zestawieniu najfajniejszą fotografię zrobił… iPhone 5 – wydaje się być najlepiej doświetlona a jednocześnie wyraźna. Oczywiście musimy pamiętać, że porównanie zostało wykonane na zlecenie Sony i chociaż producent doskonale udokumentował jego przebieg i metodologię, to nie podchodźmy do niego arcypoważnie.

Jeśli chodzi o zdjęcia wykonywane przez zwykłych użytkowników Xperii Z1, to ich przykłady możecie oglądać poniżej. Fotografii jest naprawdę sporo, więc w miarę dobrze pozwalają określić możliwości tego kamerosmartfona.

Zdjęcia to oczywiście nie wszystko, co Xperia Z1 może nam zaoferować. Sprzęt nagrywa też wideo w jakości 1080p (niestety nie w jakości 4K jak Note 3 i Acer Liquid S2). Dodatkowo istnieje możliwość przechwycenia wideo z funkcją HDR, dla jeszcze lepszego oddania kontrastu. Kilka przykładów filmów, jakie nagrywa Z1 możecie zobaczyć poniżej. Jeśli macie jakieś przemyślenia na ten temat, nie krępujcie się i piszcie o nich w komentarzach pod tekstem.

Źródło: Sony, YouTube, CNET