Sony Xperia Z1f oraz iPhone 5s

Sony Xperia Z1f sprzedaje się w Japonii lepiej niż iPhone

Sony Xperia Z1f, czyli wersja mini smartfona Sony Xperia Z1 już od jakiegoś czasu jest dostępna w Japonii. Okazuje się, że oparta o Android Xperia Z1f sprzedaje się w Kraju Kwitnącej Wiśni lepiej, niż wielbione tam produkty Apple, a konkretnie aktualny flagowiec z Cupertino  – model iPhone 5S.

Sony Xperia Z1f oraz iPhone 5s

W ubiegłym tygodniu Xperia Z1f okazała się najlepiej sprzedającym smartfonem w Japonii. Sony niestety póki co nie podało żadnych planów, dotyczących ewentualnej premiery Xperii Z1 mini na rynkach międzynarodowych (globalny wariant tego urządzenia ma nosić nazwę Xperia Z1s). Obecnie najbardziej prawdopodobnym terminem debiutu Xperii Z1s jest 3 stycznia przyszłego roku. Jeśli ta data faktycznie okaże się prawdą, to na Xperię Z1 mini nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Xperia Z1s ma mieć taką samą specyfikację, co jej japoński wariant, czyli Xperia Z1f (zdjęcia Z1f obok iPhone 5S możecie oglądać w powyższej galerii). Znajdziemy tu więc 4.3″ ekran IPS o rozdzielczości 720p, układ Snapdragon 800 o taktowaniu 2.2 GHz, 2 GB RAM oraz co najważniejsze – 20.7 MP kamerę (taką samą, co w Xperii Z1). Co z zasilaniem? Oczywiście w mniejszej obudowie nie zmieściła się taka sama bateria, co w Z1. Jako zasilanie Z1s ma więc posłużyć 2300 mAh ogniwo.

A teraz najgorsze, czyli cena. Jak pokazuje debiut Xperii Z1f w Japonii, nie możemy liczyć na niską cenę miniaturowej wersji Xperii Z1. Japończycy za Xperię Z1f muszą zapłacić niewiele mniej niż za Xperię Z1. Spodziewajmy się więc, że kiedy Xperia Z1s wejdzie do sklepów, jej cena będzie prawie taka sama, co Xperii Z1. Z drugiej strony ten fakt nie powinien nas dziwić, przecież specyfikacja tych urządzeń ma być praktycznie taka sama.