Sony Xperia Z1F w dłoni

Sony Xperia Z1F (Xperia mini) oficjalnie – niestety tylko w Japonii (aktualizacja)

Sony wystartowało ze swoim nowym smartfonem, który w wielu poprzednich plotkach pojawiał się jako Xperia Z1 mini. Urządzenie, które występuje pod nazwą Xperia Z1F z pewnością wielu osobom spodobałoby się bardziej, niż Xperia Z1.

Sony Xperia Z1F w dłoni

Podstawową różnicą pomiędzy Xperią Z1 a Xperią Z1F, jest bardziej kompaktowy design Z1F. Urządzenie zamiast 5″ ekranu 1080p ma 4.3″ wyświetlacz 720p. Podstawowy zarzut jaki pada w kierunku Xperii Z1 jest taki, że smartfon jak na 5″ ekran ma za duże gabaryty, które dorównują 5.7″ Galaxy Note 3. Sony wypuszczając Xperię Z1F chciało najwyraźniej przypodobać się osobom, które preferują mniejsze smartfony.

Sony Xperia Z1F w różnych kolorach

Oczywiście w mniejszej obudowie nie dało się umieścić aż tak dużej baterii, przez co Z1F zamiast 3000 mAh akumulatora ma ogniwo o pojemności 2300 mAh. Poza gabarytami, ekranem i baterią, Z1F nie różni się niczym od Xperii Z1. Mamy tu ten sam, czterordzeniowy chipset Snapdragon 800 z 2.2GHz procesorem Krait i grafiką Adreno 330, 2GB RAM’u, 16GB pamięci wewnętrznej oraz slot na microSD. Najważniejszą cechą jest oczywiście 20.7MP kamera EXMOR. Podobnie jak Z1, Z1F ma aluminiowo-szklaną, wodoszczelną obudowę.

Niestety w tej chwili Xperia Z1F jest dostępna wyłącznie w ofercie japońskiego operatora NTT DoCoMo, a Sony nie powiedziało nawet słowa o ewentualnej, międzynarodowej premierze tej słuchawki. Miejmy jednak nadzieję, że Sony pójdzie po rozum do głowy i wypuści Z1F także w innych krajach. Przecież wiele osób czeka właśnie na taki smartfon, który jest połączeniem niewielkich gabarytów oraz topowej specyfikacji.

Aktualizacja: Pojawiły się dwa filmiki, które promują ten nowy smartfon. Oczywiście możecie je obejrzeć poniżej.

Źródło: GSMArena