Sony Xperia Z1f (Z1 mini) – pierwsze, przykładowe zdjęcia wykonane smartfonem

Wersja mini supersmartfona Xperia Z1, model Xperia Z1f – trafiła właśnie do japońskich sklepów. Jego nabywcy już pochwalili się pierwszymi zdjęciami, wykonanymi za pomocą tego urządzenia. Jak się one prezentują i czy są dobre? Oceńcie to sami.

Sony Xperia Z1F w dłoni

Dlaczego w ogóle zawracamy sobie głowę Xperią Z1f? Bo tak naprawdę jest to pierwsza wersja mini flagowego smartfonu, która nie została do cna wypatroszona z topowej specyfikacji. Poza tym ta miniatura Xperii Z1 nie będzie sprzedawana wyłącznie w Japonii. Według niepotwierdzonych informacji sprzęt trafi także na rynki międzynarodowe, pod nazwą Xperia Z1s.

Jeśli ktoś pierwszy raz słyszy o Xperii Z1f, to przypominam, że ten smartfon ma na swoim pokładzie chipset Snapdragon 800, 2 GB RAM’u, 2500 mAh baterię oraz niezmienioną w stosunku do Xperii Z1 kamerę, której rozdzielczość wynosi 20.7 MP (obiektyw G Lens). Najważniejsze jest jednak to, że smartfon ma 4.3″ ekran 720p, a jego obudowa została dość mocno skurczona (wiele osób narzeka, że Xperia Z1 jak na urządzenie 5″ ma zbyt duże gabaryty).

Kiedy Sony ma zamiar zaprezentować międzynarodową wersję tego smartfona, czyli Xperię Z1s? Tego niestety w tej chwili jeszcze nie wiemy. Dość prawdopodobnym terminem wydają się targi CES 2014 w Las Vegas, które startują już w styczniu. Jestem pewien, że wiele osób czeka właśnie na takie urządzenie, które w niewielkiej obudowie mieści topowe „bebechy”.


 • John

  Będzie miał Kitkata ?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Jeśli nie na starcie to na pewno krótko po zostanie zaktualizowany do KK.

 • Błąd redaktorze

  „Najważniejsze jest jednak to, że smartfon ma 4.7″ ” Smartfon nie ma 4,7″ tylko 4,3

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Dzięki za czujność, poprawione!

 • titus78

  Debile posunięcie Sony, gdyby dali go na rynek europejski jeszcze przed świętami to mieliby wysyp klientów

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Też tak myślę, ale niektóre firmy, które taką wiedzę powinny mieć w mały paluszku – czasami błądzą jak dzieci we mgle.

   • px

    Logika wielkich korporacji jest zazwyczaj niezrozumiała dla przeciętnego zjadacza chleba. 😛