Sony Xperia Z1S

Sony Xperia Z1S – Xperia Z1 mini na rynki globalne? (aktualizacja)

Sony Xperia Z1 mini została oficjalnie zaprezentowana, jako 4.3″ wersja flagowego, kamerosmartfona Sony. Niestety urządzenie, występujące pod nazwą Xperia Z1f zostało wprowadzone jedynie do oferty największego, japońskiego operatora komórkowego. Okazuje się jednak, że Sony najprawdopodobniej planuje globalną premierę Z1 mini – pod nazwą Xperia Z1S.

Sony Xperia Z1S

Zdjęcie, które widać powyżej pochodzi od dobrze nam znanego użytkownika Twittera o ksywce @evleaks. Podobno widać na nim smartfon, o nazwie Xperia Z1S, który ma być międzynarodową wersją Xperii Z1f (Z1 mini). Smartfon pod względem specyfikacji ma nie odbiegać od Z1F, więc w jego wnętrzu znajdziemy 20.7MP kamerę z obiektywem Sony G Lens, chip Snapdragon 800, 2GB RAM itd. W zasadzie oprócz 4.3″ ekranu (który zamiast 1080p ma rozdzielczość 720p) i baterii (która zamiast 3000 mAh ma 2300 mAh), cała reszta podzespołów będzie taka sama, jak w Xperii Z1.

Wiem, że wielu z Was czeka właśnie na tego typu smartfon, który w niewielkich gabarytach pomieści specyfikację znaną z dużych, flagowych urządzeń. Sony być może jako pierwszy producent zdało sobie sprawę, że wariant „mini” nie powinien być mocno okrojoną wersją swojego wielkiego brata, a jedynie jego gabarytowo zmniejszonym wariantem. Miejmy nadzieję, że zapoczątkuje to zmiany w całym segmencie i inni producenci, jak Samsung, czy też HTC – przestaną oferować mierną specyfikację „pod przykrywką” flagowego smartfona.

Kiedy Xperia Z1S ma zostać zaprezentowana? Na ten temat niestety nie ma żadnych informacji. Być może data 14 stycznia, którą widać na ekranie smartfona jest pewną wskazówką? Pamiętajcie oczywiście, że powyższe informacje to jedynie plotki i domysły, które mogą się zupełnie nie sprawdzić.

Aktualizacja: Oficjalna prezentacja Xperii Z1S ma nastąpić 12 listopada tego roku w Chinach.

Źródło: Twitter, PhoneArena


  • Arek
  • t0maz

    W źródle jest tylko zdjęcie Z1S i data 2013 – nie ma tam nic o tym, że jest to Z1 mini czy Z1f, ani tym bardziej jakie będzie miał ten telefon parametry i na jakich rynkach będzie dostępny w sprzedaży więc niestety większość tego artykułu to czysta fantazja…

    • http://smartfan.pl Noob

      Przepraszam, przegapiłem i nie dodałem jednego ze źródeł. Ale masz rację, jest tu cała masa różnych domysłów, które mogą zupełnie nie mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości – to dlatego tekst jest otagowany jako „plotka”. Dodałem na końcu tekstu wzmiankę, aby nikt nie miał wątpliwości. Dzięki za czujność.