Sony Xperia Z1S – evleaks

Sony Xperia Z1S – zdjęcie prasowe trafiło do sieci, premiera coraz bliżej?

@evleaks przed targami CES 2014 jest niebywale aktywny. Tym razem dzięki niemu możemy zobaczyć zdjęcie prasowe, które przedstawia „Xperię Z1 mini”, czyli model Xperia Z1S. Czy premiera tego urządzenia odbędzie się jeszcze dzisiaj?

Sony Xperia Z1S - evleaks

Konferencja prasowa Sony startuje za kilka godzin. To właśnie podczas niej najprawdopodobniej zobaczymy smartfon Sony Xperia Z1S, czyli bardziej kompaktową wersję flagowca Xperia Z1. Gdyby ktoś nie wiedział, Xperia Z1S już jakiś czas temu oficjalnie zadebiutowała w Japonii jako model Z1F.

@evleaks oprócz zdjęcia ujawnia także specyfikację urządzenia. Według niego Xperia Z1S posiada 4.3″ ekran 720p, chip Snapdragon 800, 2 GB RAM’u, 16 GB pamięci na dane, 20 MP kamerę oraz 2300 mAh baterię i system Android 4.3 Jelly Bean.

Tak, jak powiedziałem na początku – więcej informacji dotyczących Xperii Z1S powinniśmy poznać już za kilka godzin. Dowiemy się wtedy również, jakie są plany Sony wobec tego urządzenia. Nie ulega wątpliwości, że Japończycy będą je sprzedawać na terenie USA (smartfon przeszedł przez tamtejszy urząd certyfikujący FCC), nie wiemy jednak, co z Europą. Mam nadzieję, że urządzenie pojawi się u nas bez zbędnych opóźnień. Wiem, że wiele osób czeka na właśnie tego typu sprzęt, który w niewielkich gabarytach zaoferuje topową specyfikację, rodem z flagowych i wymiarowo dużych smartfonów.