Sony Xperia Z2 – w dłoniach

Sony Xperia Z2 – jak wyglądają nocne i dzienne zdjęcia wykonane tym smartfonem?

Co prawda Sony Xperia Z2 nie trafiła jeszcze do sklepów, jednak niektóre osoby już od jakiegoś czasu mają możliwość testowania tego nowego flagowca Japończyków. Na pierwszy strzał poszedł oczywiście aparat Z2, który jest w zasadzie taki sam, jak ten w Z1.

Sony Xperia Z2 - w dłoniach

Pierwsza paczka zdjęć, którą możecie oglądać poniżej, to fotografie wykonane w ciągu dnia. Jedyne co w aparacie Xperii Z2 zmieniono w stosunku do Xperii Z1, to warstwa programowa. Cały hardware pozostał taki sam. Wiemy oczywiście, że software także ma ogromny wpływ na jakość wykonywanych fotografii. Jak to wypadło w praktyce?

Nie wiem co wy o tym myślicie, ale według mnie fotografie wyglądają dobrze. Co prawda w niektórych miejscach widać przesadzone działanie algorytmów odszumiających (co powoduje zmniejszenie ilości detali), jednak nie są one zbyt intensywne.

Drugi zestaw to fotografie wykonane w nocy, czyli w słabych warunkach oświetleniowych. Według mnie wyglądają one naprawdę świetnie. Zwróćcie uwagę na zdjęcie przedstawiające kieliszek z szampanem. Pomimo niezbyt dobrego światła widać tu praktycznie każdy szczegół.

Przypominam, że Sony wypuści Xperię Z2 do sklepów najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu. To wtedy pojawią się też pełne testy tego urządzenia, na podstawie których będziemy mogli wyciągać jakieś realne wnioski dotyczące kamery w tym sprzęcie. Póki co traktujcie powyższe fotografie jedynie jako przedsmak Xperii Z2.