Sony Mobile Communications – Logo

Sony Xperia Z2 (nazwa kodowa Avatar) w przygotowaniu? (aktualizacja)

Sony, które dopiero na dniach wprowadzi do sklepów swój supersmartfon Xperia Z1 – już teraz podobno planuje jego następcę. Xperia Z2, bo taką nazwę ma nosić urządzenie – ma zostać zaprezentowana na przyszłorocznych targach CES 2014.

Sony Mobile Communications - Logo

Xperia Z1 to tak naprawdę pierwszy, ukierunkowany na robienie zdjęć smartfon Sony. Jak pokazują porównania tego urządzenia z np. Nokią Lumią 1020 albo HTC One mini – kamerka Z1 pomimo braku optycznej stabilizacji obrazu potrafi zdziałać naprawdę wiele. Sony chcąc kontynuować tradycję ma zamiar na styczniowych targach CES 2014 pokazać nową odsłonę urządzenia – Xperię Z2 (nazwa kodowa Avatar).

Według plotek Xperia Z2 (C770X) ma mieć 5.2″ ekran IGZO Triluminuous o zagęszczeniu pikseli wynoszącym aż 500ppi. Jeśli te dane okażą się prawdą, smartfon stanie się nowym liderem na rynku, pokonując tym samym HTC One, którego 4.7″ wyświetlacz ma 469ppi. Wewnątrz smartfona ma się znaleźć Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 oraz aż 3GB pamięci operacyjnej RAM.

Sony chce podobno wprowadzić kilka rzeczy, których zabrakło w Xperii Z1. W Z2 będzie więc nagrywanie filmów 4K oraz powiększona 3200 mAh bateria. Urządzenie ma działać w oparciu o najnowszą, niezaprezentowaną jeszcze wersję Androida – 4.4 KitKat. Kamerka ma pozostać bez zmian i nadal mieć 20.7MP sensor.

Czy Xperia Z2 faktycznie okaże się prawdą? Szczerze mówiąc, jakoś trudno mi uwierzyć że zaledwie kilka miesięcy po premierze Z1, Sony pokaże jego nowszą i lepszą odsłonę. Mimo wszytko poczekajmy na pierwsze, większe testy Xperii Z1, która w polskich sklepach pojawi się w okolicach 16 września.

Aktualizacja: Pojawiły się kolejne plotki nt. Xperii Z2. Według nich smartfon swój debiut będzie mieć dopiero w kwietniu przyszłego roku. 20.7MP aparat urządzenia ma zostać doposażony w ksenonowy flesz. A Wy jak myślicie, czy Sony faktycznie już teraz planuje model Xperia Z2?

Źródło: PhoneArena


 • Mario

  A Ty czy myślięsz już nad następnym artykułem? Bo Sony nie. Czekają aż cała produkcja z magazynów (podobno 7,864 mln sztuk) im się sprzeda. I następnego dnia…

 • PeterK

  Internety mówią coś nawet o ekranie 5.5″. A w takiej sytuacji podejrzewałbym że to będzie coś na kształt Z1 Ultra a nie Z2 – na tą wydaje się trochę za szybko…

  • http://smartfan.pl Noob

   Też mi się tak wydaje, na Z2 jest faktycznie dużo za szybko.