Sony Xperia Z3 Compact – front

Sony Xperia Z3 Compact – będzie kolejny mini-flagowiec?

Po sieci krąży już cała masa plotek, dotyczących nowego flagowca Sony, modelu Xperia Z3 (Sony ma teraz wypuszczać nowe „topy” co pół roku). Mało kto jednak wie, że wraz z flagowcem – do sprzedaży powinna także wejść jego miniaturowa wersja, Xperia Z3 Compact.

Sony Xperia Z3 Compact - front

Na jednym z chińskich portali pojawiło się właśnie kilka zdjęć, które podobno prezentują Xperię Z3 Compact. Specyfikacja tego urządzenia pozwala nam sądzić, że Z3 Compact podtrzyma tradycję zapoczątkowaną przez Z1 Compact i faktycznie będzie smartfonem posiadającym topową specyfikację. O ile mnie pamięć nie zawodzi, Xperia Z1 Compact jest w tej chwili jedynym przedstawicielem „mini”, zaopatrzonym w prawie taką samą specyfikację, jak jej większy pierwowzór, czyli Xperia Z1. Reszta producentów „miniaturek”, jak Samsung i HTC – tak naprawdę sprzedaje modele, które tylko z nazwy i wyglądu przypominają flagowce, bo hardware jest w nich o wiele słabszy.

Jaką więc specyfikacją ma dysponować Xperia Z3 Compact? Według przecieku we wnętrzu znajdzie się Snapdragon 801, 3 GB RAM’u oraz 20.7 Mpix kamera i 4.6″ ekran 1080p.

Gwoli jasności, Xperia Z2 też posiada swoją miniaturową odmianę, zaprezentowaną jako Xperia A2. Niestety póki co Sony nie wprowadziło tego urządzenia na rynki globalne, gdyż A2 jest dostępna głównie w Japonii.

Kiedy Xperia Z3 Compact ma zadebiutować? Najbardziej prawdopodobnym terminem są targi IFA 2014, które odbędą się na początku września w Berlinie. W tym samym czasie zobaczymy też najprawdopodobniej nowy phablet Samsunga, Galaxy Note 4.