Sony Xperia Z3 – nieoficjalne zdjęcie, front

Sony Xperia Z3 – coraz więcej zdjęć tego smartfona

Portale technologiczne publikują ostatnio całą masę nieoficjalnych zdjęć, rzekomo przedstawiających niezaprezentowanego jeszcze nowego flagowca Sony, model Xperia Z3. Dzięki fotografiom możemy zobaczyć Xperię Z3 z praktycznie każdej strony.

Sony Xperia Z3 - nieoficjalne zdjęcie, front

Pewnie już wiecie, że począwszy od modelu Xperia Z2, Sony obrało zupełnie nową strategię prezentowania swoich flagowców, które będą się teraz pojawiać nie co rok, ale co pół roku. Niestety po Xperii Z3 nie powinniśmy się spodziewać rewolucji, ponieważ urządzenie ma być oparte o chipset Snapdragon 801 (ten sam, który zamontowano w Z2). Dopiero przyszłoroczny model Xperia Z4 ma zostać wyposażony w Snapdragona 805.

Sony Xperia Z3 - nieoficjalne zdjęcie obok Galaxy Note

Sony Xperia Z3 obok Samsunga Galaxy Note

W Xperii Z3 zmianie nie ulegnie także ekran. Sony podobno nie chce montować w tym urządzeniu matrycy QHD, więc Z3 najprawdopodobniej dostanie wyświetlacz Full HD.

Skoro więc ekran i chipset ma być taki sam, jak w Z2, to jakie zmiany przyniesie ze sobą Xperia Z3? Niestety nie znamy dokładniejszej specyfikacji tego urządzenia, więc trudno przewidzieć, co Sony postanowi tam zmienić. Z widocznych na zdjęciach zmian można dostrzec jedynie głośniki, które mieszczą się teraz z przodu urządzenia. Sony zaokrągliło też nieco ranty smartfona i najprawdopodobniej odchudziło też ramki wokół ekranu.

Sony Xperia Z3 zadebiutuje najprawdopodobniej podczas targów IFA 2014, które odbędą się na początku września w Berlinie. Całkiem możliwe, że w tym czasie i miejscu pojawi się też nowy phablet Samsunga, Galaxy Note 4.