Sony Xperia ZL

Sony Xperia ZL trafi do Europy już w kwietniu

Smartfon Sony Xperia ZL, który wraz z Xperią Z został oficjalnie zaprezentowany na targach CES 2013 – do Europy dotrze już w kwietniu. Jaka będzie jego cena?

Sony Xperia ZL

Xperia ZL to nieco uboższy wariant Xperii Z. Smartfon ma w zasadzie takie same parametry, jednak „wykastrowano” go z certyfikatu IP57 (świadczącym o jego wodoszczelność). Urządzenie ma też nieco inny design – jest nieznacznie mniejsze, ale za to grubsze.

Według portalu Unwired View, smartfon w pierwszej kolejności zawita do Niemiec. Tamtejszy sklep internetowy, Phone House ma go sprzedawać w cenie 600 euro, czyli około 2525 zł. Urządzenie w magazynach sklepu pojawi się jednak dopiero w kwietniu.

Czy cena ZL jest atrakcyjna? Według mnie ani trochę. Xperia Z, która do naszego kraju ma trafić 19 lutego – do czasu premiery modelu ZL jeszcze sporo potanieje. Nie zdziwię się, jeśli w momencie wejścia do sklepów ZL, ceny tych dwóch urządzeń zrównają się. Wtedy wybór potencjalnego użytkownika będzie raczej oczywisty, bo po co kupować zubożoną Xperię ZL, skoro można nabyć pełnowartościową Xperię Z.

Źródło: UnwiredView


  • blassKriss

    Sony Polska potwierdziło, że SONY ZL nie będzie oferowany na polskim rynku.