Sony Xperia ZU – stylus

Sony Xperia ZU – nowe zdjęcia ukazują, jak ogromny to smartfon

W sieci ukazały się kolejne zdjęcia, przedstawiające japońskie monstrum – 6.44-calową Sony Xperię ZU (nazwa kodowa Togari). Fotografie dają do myślenia czy mamy faktycznie do czynienia ze smartfonem, czy może już z tabletem?

Sony Xperia ZU - stylus

Zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej pokazuje Xperię ZU w roli podkładki pod kartkę. Popatrzcie jednak na fotografię poniżej, na której widać ZU obok 5″ Samsunga Galaxy S4 oraz 4.55″ Xperii ZR. Przy Xperii ZU obydwa smartfony wydają się być naprawdę malutkie.

Sony Xperia ZU i inne smartfony

6.44-calowa Xperia ZU jest wręcz absurdalnie wielkim smartfonem, który swoim designem przypomina przerośniętą Xperię Z. Szczerze mówiąc mnie taki smartfon zupełnie się nie podoba, jednak jeśli Sony zareklamuje go jako mały tablet z funkcją przeprowadzania rozmów głosowych, być może urządzenie zdobędzie swój kawałek rynku.

Kiedy Japończycy mają zamiar zaprezentować Xperię ZU? Na jutro Sony zaplanowało konferencję prasową, więc to najprawdopodobniej w tym terminie gigant będzie miał swoją premierę.

W razie, gdyby ktoś zapomniał specyfikacji Xperii ZU, to przypominam, że oprócz 6.44″ ekranu Full HD, smartfon (a może tablet) ma posiadać także 13MP kamerę oraz potężny chipset, Qualcomm Snapdragon 800 (grafika Adreno 330, cztery rdzenie Krait 400 o taktowaniu 2.3GHz). Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać premiery tego dziwnego urządzenia, które ma być bezpośrednim konkurentem dla… No właśnie tego też nie wiem, czy Xperia ZU ma rywalizować np. z Galaxy Note 8.0, a może z Galaxy Note III?

Źródło: GSMArena


  • Adam

    „Popatrzcie jednak na fotografię poniżej, na której widać ZU obok 5″ Samsunga Galaxy S4 oraz 4.55″ Xperii ZR.”

    To nie jest moi drodzy Galaxy S4, to jest Galaxy Nore 2, wystarczy popatrzeć na układ „kropek” nad ekranem, są inne niż w S4.