Sony Xperia Yuga

Sony Yuga wystartuje jako Xperia Z?

C660X Xperia Yuga to kiepska, rynkowa nazwa dla smartfona i nie trudno jest przewidzieć, że japoński producent jeszcze przed premierą – zmieni nazwę na bardziej przyjazną dla konsumentów.

Sony Xperia Yuga

Sony Xperia Yuga

Według najnowszej plotki Yuga wejdzie na rynek jako Xperia Z. Informację podał jeden z użytkowników forum XDA-Developers, który już wcześniej potwierdził swoją wiarygodność. Dodatkowo wiemy teraz, że Xperia Z będzie smartfonem opatrzonym certyfikatami IP 55 oraz IP57, co to oznacza? Że podobnie jak smartfony Xperia acro S i Xperia V, urządzenie będzie wodo- i kurzoodporne. Poznaliśmy też finalne wymiary słuchawki, które wyniosą 139 x 71 x 7.9 mm.

Jedną z kluczowych cech Xperii Z, ma być 5-calowy ekran 1080p, o zagęszczeniu pikseli wynoszącym 443 ppi. Co ciekawe, smartfon ma być wyposażony w technologię Sony OptiContrast – co nam ona daje?

Technologia Sony OptiContrast

Technologia Sony OptiContrast

Główną korzyścią, płynącą z OptiContrast – jest zmniejszenie refleksywności panelu, poprzez zastosowanie specjalnej warstwy żywicznej. Ma ona absorbować zbędne światło z otoczenia, dostarczając do widza idealnie odwzorowane kolory, świetny kontrast oraz wrażenie głębi. Sony już od jakiegoś czasu używa technologii OptiContrast tyle, że w telewizorach. Demonstrację tego „cuda techniki” możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Kiedy nareszcie oficjalnie ujrzymy Xperię Z? Na pewno nie w tym roku, jednak jest wysoce prawdopodobne, że japoński producent pokusi się o jej prezentację na targach CES 2013, które zaplanowano na styczeń.

Źródło: Xperia Blog, XDA-Developers