Sony Xperia ZR

Sony zaprezentowało wodoodporny smartfon Xperia ZR

Światło dzienne ujrzał dzisiaj nowy smartfon z portfolio Sony, wodoodporna Xperia ZR. Jak się pewnie domyślacie, urządzenie odziedziczyło sporo funkcji po Xperii Z, jednak zostało zapakowane w mniejszą, bardziej opływową obudowę.

Sony Xperia ZR

Tym razem Sony jednak nie reklamuje swojego smartfonu, jako urządzenia, które potrafi „zaledwie” przetrwać pod wodą. Japoński producent zdecydował się na pójście o krok dalej, gdyż zachwala Xperię ZR jako smartfon, którego pod wodą można normalnie używać. Słuchawka, dzięki swojej 13 MP kamerze, może nam więc posłużyć jako podwodna kamera (zresztą, Xperia Z też to potrafi).

Jak wygląda specyfikacja Xperii ZR? Znajdziemy tu 4.55-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (w Xperii Z był to 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli), wspomagany silnikiem BRAVIA Engine 2 oraz czymś, co nazwano panelem OptiContrast. Mówiąc w skrócie, producent pozbył się dodatkowej warstwy dotykowej i scalił ją razem z wyświetlaczem. Dzięki takiemu zabiegowi poprawiła się jakość wyświetlanego obrazu, a sam ekran stał się jeszcze cieńszy. Powinna poprawić się też jego czytelność w świetle słonecznym.

Inne parametry Xperii ZR, to 1.5 Ghz, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon APQ8064, 2 GB RAM, 8 GB pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD) oraz system Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Sony Xperia XR pojawi się w sklepach jeszcze w tym kwartale. Producent niestety nie zdradził jeszcze jego ceny.

Źródło: Sony