BlackBerry R10

Specyfikacja i zdjęcia BlackBerry R10 trafiły do sieci

Już na początku kwietnia w sieci mogliśmy podziwiać niezaprezentowany jeszcze, budżetowy smartfon BlackBerry R10. Tym razem do internetu wyciekło jeszcze więcej zdjęć urządzenia i jego obszerniejsza specyfikacja.

BlackBerry R10

Nie ma chyba wątpliwości, że to BlackBerry Q10, będzie flagowym smartfonem BB, wyposażonym w klawiaturę QWERTY. Okazuje się jednak, że ta kanadyjska firma ma zamiar „ugryźć” także inne, mniej zasobne portfele, wypuszczając niedrogi model R10, który jest tańszą wersją Q10.

BlackBerry R10

Jak widzicie na zdjęciach, BlackBerry nie wysiliło się zbytnio, jeśli chodzi o design i zastosowało stary, sprawdzony wygląd, przypominający ich wcześniejszy produkt – smartfon Curve. Jak przedstawia się specyfikacja BB R10?

Dane techniczne BlackBerry R10:

  • 3.1-calowy ekran, rozdzielczość 720 x 720 pikseli
  • 5 MP kamera z tyłu, kamerka do rozmów wideo
  • Możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości do 2560 x 1920 pikseli
  • 2 GB RAM
  • 8 GB pamięci użytkownika
  • 1,800 mAh, niewymienna bateria
  • System BlackBerry 10.1 OS

Oczywiście specyfikacja R10 chyba nikogo nie powali z wrażenia. Mimo wszystko, jeśli BlackBerry zdecyduje się na sprzedaż urządzenia w niskiej, atrakcyjnej cenie, to i tak ma ono szansę na sukces. Nie wiem jednak, czy wypuszczanie kolejnych (pod względem designu) kolonów własnych produktów, przełoży się na zadowalające wyniki sprzedaży. Co prawda Samsung (Apple także) już od dawna tak robi, jednak powtarzalny design nadrabia dobrą specyfikacją lub przystępną ceną. Czy BlackBerry z modelem R10 też się to uda?

Z informacji, jakie do tej pory pojawiły się w sieci wiemy, że R10 pojawi się w sklepach w trzech kolorach: czerwonym, białym i czarnym. Szkoda tylko, że nie znamy jeszcze ceny R10 ani daty jego wejścia do sklepów.

Źródło: New Cell Phones Blog