Lenovo Vibe X2 – 2

Specyfikacja Lenovo X2 ujawniona przed IFA

Na stronie internetowej chińskiego urzędu TENAA ukazał się niezaprezentowany jeszcze smartfon Lenovo oznaczony symbolem X2. Otrzymał on wszelkie niezbędne certyfikaty i ujawnił tym samym całkiem przyzwoite parametry techniczne.

Lenovo X2

Lenovo X2 dostępny będzie w dwóch wariantach oznaczonymi symbolami X2-CU oraz X2-TO. Pierwszy z nich „napędzać” ma ośmiordzeniowy procesor, którym najprawdopodobniej okaże się jednostka MediaTek, drugi zaś wyposażony zostanie w dwurdzeniowy procek działający z częstotliwością taktowania 2,2 GHz. To w zasadzie jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma wariantami – obydwa wyposażone zostaną dodatkowo w 5 – calowy ekran o rozdzielczości 1080p, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci przeznaczonej na pliki użytkownika.

Na tyle obu wersji modelu Lenovo X2 znajdziemy 13 – megapikselową kamerę główną z doświetlającą diodą LED, a na froncie zagości 5MP kamerka do wideorozmów i oczywiście selfie. Dzięki najnowszym doniesieniom poznaliśmy także wymiary urządzenia, które wynoszą kolejno 140.2 x 68.6 x 7.27 mm. Wszystko wskazuje na to, że na pokładzie tego smartfona pracować będzie system Android w wersji 4.4.

Spoglądając na załączone zdjęcia nie możemy oprzeć się wrażeniu, że stylistyka modelu Lenovo X2 zbliżona jest do tej, którą doskonale znamy ze smartfonów Sony z serii Xperia Z. Jak wcześniej wspomniałem, Lenovo nie ujawnia jeszcze żadnych informacji, jednak całkiem prawdopodobne jest, że producent będzie chciał zaprezentować światu ten model na zbliżających się targach IFA.

Aktualizacja (31.VIII.2014): Lenovo Vibe X2 pojawił się ponownie, tym jednak razem nie w TENAA, a na kilku fotografiach, pokazujących ten smartfon ze wszystkich stron.

Według nowych informacji model Lenovo Vibe X2 ma zadebiutować w trzecim tygodniu września.