LG G3 Stylus – tył

Specyfikacja LG G3 Stylus nie powala na kolana

Nie minęło zbyt wiele czasu od momentu, w którym dowiedzieliśmy się o planach LG na wprowadzenie na rynek modelu LG G3 Stylus. Od samego początku spekulowano, że południowokoreański producent ma zamiar dzięki temu urządzeniu konkurować z Galaxy Note 4, jednak wszystko wskazuje na to, że G3 Stylus konkurentem phabletu od Samsunga nie będzie. Przynajmniej jeśli chodzi o specyfikację.

LG G3 Stylus - tył

Jak zwykle w takich przypadkach, specyfikację modelu LG G3 Stylus znamy dzięki informacjom pochodzącym z User Agent Profile oraz z przecieku z pewnej indyjskiej strony logistycznej. Urządzenie to ma być wyposażone w 5,7” ekran o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,3 GHz, który otrzyma wsparcie ze strony 1 GB pamięci RAM. LG zdecydowało się zastosować w tym modelu tylną, 8 – megapikselową kamerę oraz przednią o rozdzielczości 1,3MP. Na dane użytkownika przewidziano zaś 8 GB wbudowanej pamięci. Interesującą informacją jest zaimplementowanie tutaj przez producenta modułu 4G LTE. G3 Stylus w momencie wyjęcia z pudełka pracować będzie oczywiście w oparciu o system Android 4.4 KitKat. Jak sama nazwa wskazuje, smartfon najpewniej zostanie wyposażony w rysik, który ułatwi korzystanie z niego.

Jak widać, parametry techniczne tego urządzenia nie przyczynią się w żaden sposób do konkurowania z phabletem od Samsunga – Galaxy Note 4. Może się jednak okazać, że LG obrał świetną i skuteczną taktykę – chce bowiem zaoferować swoim klientom uboższą wersję flagowego modelu G3, co oczywiście przełoży się na o wiele niższą cenę względem chociażby Note’a czwartej generacji, którego premiera zaplanowana została na 3 września. Skupienie się na klientach chcących wydać na takie urządzenie mniejszą kwotę może oczywiście przyczynić się do polepszenia wyników finansowych firmy. Czy pomoże temu wprowadzenie na rynek kolejnego urządzenia ze średniej półki?