Asus Nexus 7

Specyfikacja nowego Nexusa 7 ujawniona przez konsultanta Asusa?

Jak dowiedzieć się czegoś na temat niezaprezentowanego jeszcze urządzenia? Wygląda na to, że… wystarczy zapytać producenta. W internecie pojawiły się właśnie zrzuty ekranu z rozmowy pomiędzy klientem a konsultantem firmy Asus, podczas której ujawnione zostały szczegóły dotyczące nowego Nexusa 7.

Asus Nexus 7

Jeśli wierzyć tej plotce, w rozmowie dowiadujemy się praktycznie wszystkich szczegółów dotyczących Asusa K009 (taką nazwę kodową nosi nowy tablet). Co konkretnie zostało ujawnione?

Nowy Nexus 7 będzie wyposażony w 7″ ekran o rozdzielczości 1980×1200 pikseli, chipset Qualcomm Snapdragon 600 (Snapdragon APQ8064), 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, 5MP aparat z tyłu i 1.2MP kamerę do wideorozmów z przodu, 4,000mAh baterię, łączność Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 oraz NFC. W sklepach dostępny będzie też wariant dodatkowo doposażony w moduł LTE / GSM. Jak więc widzicie specyfikacja prezentuje się dość realnie, nie ma tu żadnych, przesadnych „wodotrysków”.

Dzięki rozmowie poznajemy także datę wejścia nowego Nexusa 7 do sklepów. Według przedstawiciela Asusa, ma to nastąpić już pod koniec lipca.

Pamiętajcie oczywiście, że powyższa informacja to tylko plotka. Tak naprawdę nie wiemy, czy zrzuty ekranu nie zostały sfałszowane (co w takim przypadku nie byłoby zbyt trudne). Kilka kwestii wydaje się bardzo dziwnych, ponieważ rzekomy przedstawiciel Asusa najpierw twierdzi, że nowy Nexus 7 pojawi się pod koniec drugiego kwartału (który skończył się wraz z czerwcem), a potem, poproszony o doprecyzowanie twierdzi, że pod koniec lipca (czyżby pracownicy Asusa nie wiedzieli, kiedy kończy się drugi kwartał?). Jeszcze dziwniejsze jest, że konsulat Asusa zna i ujawnia szczegóły dotyczące niezaprezentowanego jeszcze urządzenia. Na rozwianie wszelkich wątpliwości będziemy niestety musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: AndroidAuthority