Samsung Galaxy Note 4 – AnTuTu

Specyfikacja Samsunga Galaxy Note 4 potwierdzona przez benchmark

Nowy phablet Samsunga zadebiutuje najprawdopodobniej już 3 września, podczas odbywających się w Berlinie targów IFA 2014. Nie trudno się więc domyślić, że przed oficjalną prezentacją będzie docierać do nas także cała masa różnego rodzaju plotek na temat Galaxy Note 4. Tym razem, dzięki benchmarkowi AnTuTu możemy zobaczyć, jaką specyfikacją ma dysponować to urządzenie.

Samsung Galaxy Note 4 - AnTuTu

Można powiedzieć, że każdego roku Samsung (jeśli chodzi o smartfony i ich „mutacje”) prezentuje tak naprawdę pokazuje dwa, najważniejsze sprzęty – smartfon z linii Galaxy S i phablet z linii Galaxy Note. O ile w tym roku już raczej nie zobaczymy nowej „Eski”, to premiera nowego Note dopiero przed nami. Jak sami możecie zobaczyć na powyższym screenie, Galaxy Note 4 w wariancie SM-N910 ma dysponować systemem Android 4.4.4 KitKat oraz chipsetem Samsung Exynos 5433 Octa (do sklepów trafi też wariant ze Snapdragonem 805).

Rozdzielczość ekranu Galaxy Note 4 według AnTuTu wyniesie 1440 x 2560 pikseli. Z poprzednich plotek wiemy, że przekątna matrycy w nowym phablecie powinna wynieść 5.7″. W kwestii pamięci, wewnątrz będzie zamontowane 16 GB miejsca na dane użytkownika (trochę mało, jednak slot microSD też powinien być dostępny) oraz 3 GB RAM.

Co z aparatem? Według benchmarka Samsung do Galaxy Note 4 zapakuje 15.8 Mpix kamerę główną. Nie wiadomo jednak, czy będzie to ISOCELL jak w Galaxy S5, czy może jakiś inny sensor.

Nie ulega wątpliwości, że Galaxy Note 4 to jedna z najgorętszych premier tego roku. Jestem więc bardzo ciekaw, czy oprócz podrasowanego chipsetu i ekranu Samsung pokaże w N4 jakieś inne nowinki, jak np. zmieniony design.


  • Wiktor Zacharek

    Lol? Co ja widzę 778mb ramu wolnego na 2.8gb śmiech na sali ^^

    • http://smartfan.pl/ Noob

      TouchWiz pewnie swoje wcina :)