ST-Ericsson – logo

Spółka joint venture ST-Ericsson wkrótce przestanie istnieć – STMicro chce opuścić Ericssona

STMicroelectronics to największy, europejski producent chipsetów. Firma chce opuścić spółkę joint venture, którą utworzyła kilka lat temu wspólnie z Ericssonem.

ST-Ericsson - logo

ST-Ericsson zupełnie nie radzi sobie z rosnącą konkurencją na rynku mobilnych układów. Gwoździem do trumny ST-Ericssona, była utrata największego klienta – Nokii, która podczas migracji na system Windows Phone, zdecydowała przerzucić swoje produkty na układy amerykańskiej firmy Qualcomm.

Według ekspertów zamknięcie ST-Ericsson, będzie się wiązać ze zwolnieniami i relokacją pracowników do innych firm. Całkiem możliwe, że spółka zdecyduje się sprzedać niektóre swoje departamenty konkurencji. Swoją drogą, szwedzki Ericsson na pewno nie będzie chciał sam „dźwigać” ST-Ericssona, który tylko w zeszłym roku – przyniósł 841 milionów $ strat. Giganci, jak Qualcomm, Texas Instruments, czy też nVidia – radzą sobie w tej kwestii znacznie lepiej.

Mimo wszystko rynek dobrze dobrze zareagował na możliwość upadku ST-Ericssona. Po podaniu tej informacji – ceny akcji STMicro poszły w górę.

Źródło: Reuters