LG G2 – oficjalne zdjęcie

Sprzedaż LG G2 poniżej oczekiwań

Jak pokazuje LG, stworzenie świetnego produktu wcale nie gwarantuje jego sukcesu sprzedażowego. Z danych, jakie właśnie pojawiły się w sieci wynika, że sprzedaż najnowszego i najlepszego obecnie smartfona Koreańczyków, modelu G2 – jest sporo poniżej oczekiwań.

LG G2 - oficjalne zdjęcie

LG G2 to jedno z najbardziej ekscytujących mobilnych urządzeń tego roku. LG zapakowało do niego nie tylko najświeższy hardware, ale także dodało od siebie całkiem niezły soft. Zresztą, to właśnie na bazie LG G2 stworzono Google Nexus 5, który jak na serię Nexus – bije rekordy popularności.

Okazuje się jednak, że 5.2″ ekran IPS 1080p, Snapdragon 800, 2 GB RAM i 13 MP kamera nie wystarczą aby przyciągnąć klientów. LG przez 4 miesiące od premiery sprzedało 2.3 miliona tych urządzeń. To dużo poniżej zakładanego pułapu, według którego miało się ich sprzedać aż 4 miliony. LG tylko na trzeci kwartał tego roku planowało sprzedaż na poziomie 3 milionów sztuk.

Oczywiście 2.3 miliona sprzedanych egzemplarzy nie jest klęską. Mimo wszystko w porównaniu do poprzedniego flagowca Koreańczyków, modelu G Pro, G2 sprzedaje się tylko nieco lepiej.

Dlaczego LG G2 nie sprzedaje się aż tak dobrze, jak by chciało tego LG? Przecież sprzęt dysponuje naprawdę wszystkim, co flagowiec powinien mieć, a w dodatku można go kupić w sporo niższej cenie, niż smartfony np. Samsunga czy też HTC. Być może Koreańczycy muszą jeszcze trochę doszlifować swój marketing i jeszcze bardziej spopularyzować swoją markę wśród osób kupujących smartfony.

Aktualizacja (31.12.2013): Według koreańskiego serwisu Yonhap News, który powołuje się na lokalnych analityków – LG sprzedało 3 miliony smartfonów G2, a nie jak myślano wcześniej 2 miliony. To oczywiście dobra wiadomość, jednak daleka od 10 milionów planowanych przez LG.


 • Marcel Jóźwiak

  Nie wiem jak teraz, ale wchodząc do sprzedaży miał cenę Note3’ową (a więc prawie Iphone 5s’ową 😛 ), przy jednak słabszej marce, co mu raczej nie pomogło. Poza tym, jak wspomniano w artykule, na jego podstawie stworzono Nexusa 5 który jest znacznie bardziej atrakcyjny cenowo. A jakkolwiek mocno by tego producenci nie akcentowali, mam wrażenie że mało kto zwraca uwagę na funkcjonalność nakładek dodawanych przez twórców urządzenia, więc w porównaniu Nexus 5 – G2, ceną przy niewiele słabszym wyposażeniu zdecydowanie wygrywa ten pierwszy.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Masz absolutną rację, że wypuszczenie tańszego Nexusa 5 mogło odwieźć wiele osób od zakupu LG G2. Mało tego – brak dodatkowego oprogramowania to dzisiaj dla większości z nas zaleta, bo sami od podstaw możemy spersonalizować swojego smartfona nie mając w pamięci niepotrzebnych zapychaczy od producenta.

 • wiek

  wprowadzili takie dziwne rozwiązanie, które… odstrasza, przynajmniej mnie, proste, a poza tym co ważne…. gdyby była gwarantowana!!! 2 letnia aktualizacja, i w 3mce od debiutu wersji , to jest magnesem, proste, A ŻYCIE REALNE WYGLĄDA TAK… NIC NIE WIADOMO JAK, DŁUGO I KIEDY…, w pół roku jest zachłyśnięcie G2 bo flagowy, a potem przychodzi zapomnienie, całe LG, ech

  • wiek

   Dziwne przyciski… Uzupelniam gdyż nie napisałem

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To prawda, aktualizacje w „nienexusowych” smartfonach i tabletach z Androidem to wielki problem. Zazwyczaj jedynie krótko po premierze sprzętu możemy liczyć na jakieś aktualizacje, a potem to już baaardzo różnie bywa.

 • Adam

  A może powodem jest po prostu zbyt duży ekran?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Wątpię aby o to chodziło, smartfon jest w zasadzie praktycznie taki sam, jak Galaxy S4 (chodzi mi o gabaryty).