Samsung Galaxy S4

Sprzedaż Samsunga Galaxy S4 – jest dobrze, ale miało być lepiej

Chociaż Samsung Galaxy S4 pod względem sierpniowej sprzedaży zajmował pierwsze miejsca w rankingach, to jego popularność nie była aż tak duża, jakiej chciał Samsung.

Samsung Galaxy S4

Firma analityczna Counterpoint Research zaprezentowała właśnie swoje najnowsze dane, dzięki którym możemy się dowiedzieć, które mobilne urządzenia były najbardziej rozchwytywane w sierpniu tego roku. Ten wakacyjny miesiąc należy raczej do mało intensywnych pod względem zakupowym. Według raportu Samsung w sierpniu sprzedał 5 milionów egzemplarzy Galaxy S4, plasując urządzenie na 1 miejscu top-listy.

Top najlepiej sprzedających się smartfonów i telefonów na świecie w sierpniu 2013

  1. Samsung Galaxy S4 International version
  2. Apple iPhone 5-16GB
  3. Apple iPhone 5-32GB
  4. Nokia Asha 501
  5. Samsung Galaxy Note II
  6. Samsung Galaxy S III mini
  7. Samsung Galaxy S III
  8. Samsung Galaxy S4 Mini I9190
  9. Nokia Asha 205
  10. Nokia 105

Czy gorsza niż zakładana sprzedaż Galaxy S4 może dziwić? Szczerze mówiąc dla mnie nie ma tu niczego niezrozumiałego. Sierpień był miesiącem, w którym wszyscy wyczekiwali, co Samsung i Apple zaprezentują we wrześniu. Zresztą, wielu ekspertów odradzało w tym czasie zakup smartfona.

Counterpoint Research przewiduje, że całkowita sprzedaż Galaxy S4 w 2013 roku będzie o 80% wyższa, niż sprzedaż Galaxy S III rok wcześniej. To z pewnością nie powód do zmartwień dla Samsunga, jednak ten koreański producent jest dobrze znany z tego, że stale podnosi sobie poprzeczkę. Podobno właśnie z powodu gorszej niż spodziewana sprzedaży S4, Koreańczycy planują styczniową premierę Galaxy S5 – ale to oczywiście tylko plotki.

Źródło