Sony-Xperia-Tablet-S-0

Sprzedaż tabletu Xperia Tablet S wstrzymana ze względu na usterkę

Sony podjęło trudną decyzję, o wstrzymaniu sprzedaży swojego najnowszego tabletu, Xperia Tablet S. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest błąd produkcyjny.

Sony-Xperia-Tablet-S-0

Jaka usterka skłoniła japońskiego producenta, do wstrzymania sprzedaży? Chodzi o przerwę, jaka jest między plastikowym, przednim panelem (ramką) a ekranem. Taka wada powoduje, iż tablet traci swoją odporność na zachlapania wodą – co jest dla japońskiej korporacji nie do przyjęcia.

Sony obiecuje, że wszystkie osoby, które kupiły urządzenie – będą je mogły zwrócić do producenta, który naprawi (oczywiście za darmo) swój błąd. Według Sony, udało się obecnie dostarczyć około 100,000 egzemplarzy Xperia Tablet S. Japończycy zarzekają się jednak, że naprawa tabletów nie nastręczy firmie zbyt wielkich kłopotów i kosztów. Warto przy okazji dodać, że chociaż błąd produkcyjny świadczy źle o Sony – to już obsługa klienta i przyznanie się do błędu jest wielkim plusem. Niektóre firmy (każdy pewnie wie, o jaką głównie chodzi) powinny brać przykład z Japończyków, i przyznawać się do błędów, kiedy wymaga tego sytuacja.

Dla przypomnienia, Sony zaprezentowało Xperia Tablet S pod koniec sierpnia. Jest to urządzenie z systemem Android, 9.4-calowym ekranem, czterordzeniowym chipem Tegra oraz 8 MP kamerą.

Źródło: GSMArena