Apple-iPhone-4S-1

Stabilizacja wideo w Apple iPhone 4S – jak to działa?

Apple iPhone 4S to nie tylko nowy, dwurdzeniowy układ A5 – ale także ulepszona, 8MP kamera, w której zastosowano stabilizację obrazu. Jak to wygląda w praktyce?

Apple iPhone 4S

Sensor kamery iPhone 4S robi ogólnie lepsze zdjęcia, niż ten w iPhone 4, oraz kręci dużo lepsze filmy (1080p). iPhone 4S został wyposażony w programową stabilizację obrazu podczas nagrywania wideo, która daje całkiem niezłe efekty. W sieci pojawił się film, który prezentuje działanie kamery w iPhone 4, oraz iPhone 4S, możecie go obejrzeć poniżej.

Jak mogliście zobaczyć – filmy kręcone ze stabilizacją obrazu wyglądają znacznie lepiej, obraz jest zdecydowanie stabilniejszy, niż w iPhone 4, przez co lepiej się go ogląda. Jest też oczywiście pewien minus programowej stabilizacji obrazu iPhone 4S – film nagrywany przy jej użyciu będzie nieco gorszej jakości (chociaż różnicę ciężko jest dostrzec gołym okiem). Mimo wszystko myślę, że włączenie stabilizacji na prawdę się opłaca, a jej obecność w iPhone 4S to spore udogodnienie.

Przypominam, że iPhone 4S pojawił się już w polskich sklepach. Niestety jego ceny są lekko mówiąc astronomiczne, jak na nasze warunki. Za 16GB wersję polscy sprzedawcy życzą sobie bagatela 3699zł, natomiast wersja 64GB to wydatek rzędu 4999zł. W USA wersję 16GB (odblokowaną) można dostać już za 649$ – czyli jakieś 2000zł. Myślę więc, że firmy sprzedające iPhone 4S w Polsce – mocno przesadziły ze swoją marżą, żerując na niedoinformowanych klientach.

Źródło: PhoneArena