Nexus 7 – stacja dokująca

Stacja dokująca dla tabletu Nexus 7 pojawiła się w sklepie Google Play

Do sklepu Google Play (w wybranych krajach) trafiła właśnie oficjalna stacja dokująca przeznaczona dla Nexusa 7. Ile trzeba za nią zapłacić?

Nexus 7 - stacja dokująca

Stacja dokująca (szczególnie w przypadku, gdy posiadamy tablet), jest bardzo fajnym i użytecznym gadżetem. Google wraz z Asusem nie śpieszą się zbytnio, aby dostarczyć ją dla swoich klientów. Nexus 7, który swoją premierę miał ponad rok temu, dopiero teraz doczekał się sprzedaży swojej stacji dokującej.

Niestety twierdzenie, że „stacja trafiła do sprzedaż” to trochę za wiele. Sprzęt co prawda pojawił się w ofercie Google Play, jednak został w krótkim czasie wyprzedany. Kolejne dostawy powinny pojawić się w magazynach w ciągu kilku, najbliższych tygodni. W jakiej cenie Google i Asus sprzedają swoją stację? Można ją nabyć za „jedyne” 30$, czyli ok. 96 zł. Według mnie to dość drogo jak za kawałek plastiku, który dysponuje tylko wyjściem audio i micro USB (nie ma tu wyjścia wideo).

Mało tego, stację dokującą do Nexusa 7 można obecnie kupić wyłącznie w sklepach Google Play takich państw, jak Australia, Kanada, Niemcy, Francja, Japonia, USA i Wielka Brytania. W Polsce możemy liczyć co najwyżej na sprzęt sprowadzany, z drugiej ręki, czyli także i sporo droższy. Google niestety nadal ma nas za kraj trzeciego świata, w którym nie opłaca się czegokolwiek sprzedawać i promować.

Źródło: Engadget