ZTE Star 2

Star 2 – nadchodzący flagowiec od ZTE

Nowy tydzień rozpoczynamy najświeższymi doniesieniami prosto ze strony chińskiego urzędu certyfikującego TENAA. Tym razem do sieci dostały się zdjęcia oraz specyfikacja techniczna nadchodzącego flagowca od ZTE, modelu Star 2.

ZTE_Star_2-1

Wszystko wskazuje oczywiście na to, że tym modelem producent będzie chciał zaatakować rynek urządzeń z nieco wyższej półki. Na urządzenie to składa się przede wszystkim chipset Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 16 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Nie mamy niestety informacji o obecności slotu na karty micro SD.

ZTE_Star_2-2

Co niezwykle istotne z punktu widzenia końcowego użytkownika, smartfon dysponować będzie wyświetlaczem o przekątnej 5,5”o rozdzielczości Full HD. Całość pracuje w oparciu o system Android w wersji 4.4.4 KitKat oraz mierzy dokładnie 154 x 77 x 9.8 milimetrów. Całości dopełnia całkiem niezły zestaw kamer – frontowa o matrycy 8 MPix oraz główna 13 MPix (prawdopodobnie sensor Sony) z podwójną diodą doświetlającą LED. Co ciekawe, zdjęcia tylnej części obudowy wskazują, że możemy spodziewać się również czegoś na kształt laserowego autofokusa znanego doskonale z modelu LG G3.

ZTE Star 2 wyceniono na $320 (około 1070 złotych), jednak nie znamy nawet szczątkowych informacji odnośnie dostępności tego modelu. Wiele wskazuje na to, że będzie to całkiem nieźle wyposażony sprzęt skierowany dla bardziej wymagających użytkowników. Wielka szkoda jednak, że producent nie zdecydował się na zastosowanie w swoim flagowcu chipsetu 64 – bitowego, gdyż nadchodzący rok przyniesie nam kilka premier urządzeń wyposażonych w taki właśnie układ.