Android-wykres-10-2012-0

Statystyki: Android 4.0 i 4.1 już na 28% urządzeń

Tradycyjnie, na początku każdego miesiąca Google publikuje dane statystyczne, dotyczące rozpropagowania poszczególnych wersji systemu Android. Jak prezentują się dane z października?

Android - propagacja za 10.2012

Przedstawione powyżej statystyki obrazują dane, zgromadzone w dwutygodniowym okresie, kończącym się 1 listopada. Okazuje się, że Android Jelly Bean oraz Ice Cream Sandwich sukcesywnie rosną w siłę. Jelly Bean jest zainstalowany na 2.7% urządzeń z Androidem (wzrost o 0.9% w porównaniu z poprzednim okresem), natomiast Ice Cream Sandwich to już 25.8% ogółu (wzrost o 2.1%).

Niestety, ilość użytkowników systemu Gingerbread jest ciągle duża. Android 2.3 nadal dzierży ponad połowę udziałów w urządzeniach z systemem Google (aż 54.2% smartfonów i tabletów, działa w jego oparciu, w porównaniu z poprzednim okresem liczba ta spadła o 1.6%). Wiele osób nadal użytkuje archaiczną już wersję Androida – Froyo (12%, spadek o 0.9%).

Jak widać, procentowy rozkład poszczególnych wersji systemu Android na przestrzeni miesięcy raczej słabo się zmienia. Co prawda liczba urządzeń z Jelly Bean i ICS nieznacznie przyrasta, jednak na rynku jest jeszcze cała masa słuchawek z Gingerbread. Niestety, tylko od dobrej woli producentów zależy, czy pozostałe urządzenia zostaną zaktualizowane do nowszych wersji OS.

Źródło: Google