Android-wykres-09-2012-0

Statystyki OS Android – słaby przyrost Jelly Bean i ICS

Według najnowszych danych, opublikowanych przez Google – Android w wersjach Jelly Bean i Ice Cream Sandwich, nadal ma problem z dotarciem do nowych użytkowników.

Android - wykres 09 2012

Jelly Bean, który zadebiutował kilka miesięcy temu, nadal jest zainstalowany na znikomym, bo 1.8 procencie urządzeń z Androidem (1.2% w poprzednim miesiącu). Całe szczęście, w najbliższych miesiącach w związku z premierami nowych smartfonów/tabletów, możemy spodziewać się raptownego przyrostu urządzeń z JB.

Ice Cream Sandwich, chociaż radzi sobie znacznie lepiej, niż Jelly Bean – to i tak wyhamowuje swój impet. ICS w poprzednim miesiącu doszedł do poziomu 23.9%, podczas gdy w sierpniu było to 20.9%. Niestety, ale nie ma się co spodziewać zbyt dużego przyrostu urządzeń z Ice Cream Sandwich. Wielu producentów (jak Motorola, czy LG), ma spore opory, przed aktualizowaniem swoich produktów. Niestety, ale sporo smartfonów i tabletów „utknęło” na Android 2.3 Gingerbread, który nadal trzyma się bardzo dobrze i jest najpopularniejszą wersją Androida wśród użytkowników (55.8%).

Statystyki po raz kolejny pokazują jedną z największych „przywar” systemu Android, czyli wolny lub uniemożliwiony proces aktualizacji do nowych wersji. Niestety, ale winę za to ponoszą zarówno producenci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na aktualizowanie starych urządzeń oraz sami użytkownicy – którzy często niewiedzą, że ich smartfon/tablet można w ogóle zaktualizować.

Źródło: Google