Stephen Elop

Stephen Elop krytykowany przez udziałowców Nokii

Prezes Nokii, Stephen Elop, miał ostatnio bardzo ciężki dzień. We wtorek odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy, którzy bardzo mocno krytykowali Elopa, zarzucając mu, że sprowadził firmę „na drogę do piekła”.

Stephen Elop

Oczywiście główna krytyka była wymierzona w koronną decyzję Elopa, „dzięki której” Nokia podpisała umowę na wyłączność w wykorzystywaniu systemu Windows Phone. Oczywiście umowa była jednostronna, więc fiński gigant nie może korzystać w smartfonach z innego OS, niż Windows Phone, jednak Microsoft może sprzedawać WP komu zechce.

Podczas zebrania jeden z akcjonariuszy powiedział do Elopa:

Czy zdajesz sobie sprawę, że chodzi nam o wyniki? Droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami. Proszę, zmień drogę na inną.

Elop oczywiście nie zrezygnował ze swojego stanowiska, wobec systemu Windows Phone.

Dla nas jest bardzo oczywiste, że w trwającej wojnie ekosystemów, dokonaliśmy bardzo klarownej decyzji o skoncentrowaniu się na Windows Phone w naszej linii produktów Lumia … i to jest to, czym będziemy rywalizować z konkurentami, jak Samsung i Android.

Juha Varis, przedstawiciel akcjonariuszy Danske Capital powiedział, że Elop był bardzo uparty i chyba musi na poważnie przemyśleć swoją decyzję, odnośnie wyłączności dla Windows Phone.

On ma teraz zamknięte drzwi„, dodał. „Oni nie mają teraz nowych pomysłów, a ich los został całkowicie oparty o Windows Phone„.

Czy Stephen Elop wyciągnie wnioski po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy? Osobiście bardzo w to wątpię i myślę, że do samego końca będzie pokładać wszelkie nadzieje w Microsoft i ich Windows Phone.

Źródło: Reuters