Steve Ballmer

Steve Ballmer używa Apple iPhone?

Steve Ballmer to bardzo znamienita postać w świecie nowych technologii. Jeszcze do niedawna ten człowiek pełnił funkcję szefa firmy Microsoft, która kieruje m.in. pracami nad systemem Windows Phone oraz poczynaniami Nokii. Ballmer, chociaż nie jest już prezesem Microsoftu, to i tak posiada aż 4% udziałów w tej firmie. Mogłoby się wydawać, że Ballmer będzie dbać o interesy giganta, jak się jednak okazuje – może być z tym różnie.

Steve Ballmer

Ballmer skrupulatnie prowadzi swoje konto na Twitterze (@MicrosoftSteve), gdzie na bieżąco publikuje informacje ze swojego życia. Jeden z najnowszych wpisów Ballmera jest jednak o tyle ciekawy, że został umieszczony ze smartfona… iPhone.

To oczywiście nieco dziwne, bo jeszcze w 2007 roku Ballmer naśmiewał się z tego nowego, pozbawionego klawiatury smartfona.

Warto jeszcze dodać, że działanie Steve’a Ballmera jest bardzo krzywe pod względem marketingowym. Były CEO, który jeszcze niedawno reklamował Windows Phone i smartfony o niego oparte jako najlepsze, dostępne na rynku rozwiązanie – nie powinien chyba zaraz po opuszczeniu szeregów Microsoftu przeskakiwać na rozwiązanie konkurenta.

Steve Ballmer używa Apple iPhone

A może Ballmer po prostu nie lubił swojej pracy, a system operacyjny, który współtworzył, jest dla niego nieatrakcyjny? To bardzo dziwne, bo przecież Windows Phone, który będzie zaraz dostępny w wersji 8.1 – nie jest już tak zacofanym gniotem, jakim był Windows Phone 7. Dlaczego więc Steve Ballmer zdecydował się na używanie Apple iPhone?