steve-jobs-mlody-0

Steve Jobs rezygnuje z szefowania Apple

Steve Jobs – współzałożyciel i wieloletni dyrektor generalny Apple, zrezygnował dzisiaj ze stanowiska szefa tej firmy.

Steve Jobs

Jobs nie podał przyczyn swojej rezygnacji – wiadomo jednak, że od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Współzałożyciel Apple cierpiał na nowotwór trzustki, w 2009 roku musiał przejść przeszczep wątroby, która była zajęta przez przeżuty z nowotworu trzustki. Miejmy jednak nadzieję, że z Jobsem jest wszystko w porządku jeśli chodzi o zdrowie – a rezygnacja ma inne podłoże, niż zdrowotne. Poniżej przedstawiam całą treść oświadczenia, jakie wydał Steve rezygnując ze swojego stanowiska.

Zawsze mówiłem, że jeśli kiedykolwiek nadejdzie dzień, gdy już nie będę mógł spełniać swoich obowiązków i oczekiwań jako dyrektor generalny Apple, będę pierwszym, aby o tym poinformować. Niestety, ten dzień nadszedł.

Oświadczam, że rezygnuję ze stanowiska prezesa firmy Apple. Chciałbym dalej służyć, jeżeli Zarząd uzna to za stosowne, jako prezes zarządu, dyrektor i pracownik Apple.

Jeśli chodzi o mojego następcę, zdecydowanie polecam Tima Cooka jako dyrektora generalnego Apple.

Wierzę, że Apple ma najjaśniejsze i najbardziej innowacyjne dni jeszcze przed sobą. Będę oglądać i przyczyniać się do nich w swojej nowej roli.

W Apple zyskałem najlepszych przyjaciół mojego życia, dziękuję im wszystkim za wiele lat współpracy.

Steve

Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się, że Steve zrezygnuje właśnie teraz – lepszym momentem byłby może dzień premiery iPhone 5? Nie mnie to jednak osądzać, Jobs wie co robi – pozostaje mu życzyć wszystkiego najlepszego na nowym stanowisku.

Co się stanie teraz z Apple? Na pewno kurs akcji firmy poleci teraz w dół, myślę jednak, że po pewnym czasie, gdy wszyscy ochłoną – wszystko wróci do normy. Tim Cook jako prezes Apple, może i nie zastąpi Jobsa – ale na pewno świetnie pokieruje firmą.

Źródło: Apple