Steve Wozniak – „Android zdominuje rynek smartphone”

AppleJeśli ktoś nie wie – Steve Wozniak to jeden z trzech współzałożycieli firmy Apple Inc., odszedł z firmy w roku 1985. Ostatnio udzielił on wywiadu holenderskiej gazecie De Telegraaf”, w której wypowiadał się między innymi nt. iPhone oraz systemu Android.

Steve Wozniak

Wozniak stwierdził, że to nie Apple w przyszłości zdominuje rynek smartphone, ale Google. Według niego na dzień dzisiejszy iPhone przewyższa Android pod względem jakości, Android nie jest jeszcze tak dopracowany, jak produkt Apple. Jednak według Wozniaka przyszłość należy do Android’a, gdyż to Android oferuje więcej możliwości użytkownikom – daje więcej wyboru, niż iPhone. Wozniak twierdzi, iż pomimo, że dzisiaj Android nie jest tak jakościowo dobry i dopracowany jak iOS, to w przyszłości mu dorówna.

Aktualizacja: Wozniak sprostował swój wywiad, stwierdził, że został źle zacytowany. Wozniak dodał, iż Android może i będzie miał większy udział w rynku, niż iOS, ale i tak będzie (podobnie jak Windows) badziewiasty. Wszyscy myśleli, że Wozniak stał się bardziej krytyczny wobec Apple – nic z tych rzeczy, nie leży to w jego interesie i najwyraźniej po grób będzie wywyższał iOS ponad wszystko, choćby nie wiem jaki „badziewiasty” był.

Źródło: engadget.com