Tizen App Challenge

Stwórz aplikację na Tizen i wygraj – pula nagród to 4 miliony $

Eldar Murtazin, czyli jeden z największych bajkopisarzy świata technologii jeszcze kilka dni temu wieścił śmierć systemu Tizen. Wczoraj Intel nie dość, że zaprzeczył tym bezpodstawnym plotkom, to Stowarzyszenie Tizen ogłosiło konkurs dla programistów, w którym do wygrania są nagrody pieniężne o wartości aż 4 milionów $.

Tizen App Challenge

Nie da się ukryć, że konsumenci oceniają atrakcyjność systemu operacyjnego głównie na podstawie ilości dostępnych na niego programów. Cóż przecież z tego, że system ma ogromne możliwości, skoro nie można ściągnąć na niego popularnych gier, czy też aplikacji. System mobilny Tizen, którego pierwsze smartfony powinny pojawić się jeszcze w tym roku jest bardzo świeży, a liczba aplikacji, które są na niego dostępne ma się nijak do tej dostępnej np. na Android czy iOS. Stowarzyszenie Tizen postanowiło zmienić ten stan rzeczy i chociaż trochę nadgonić konkurencję, organizując Tizen App Challenge.

Konkurs Tizen App Challenge oferuje aż 54 nagrody dla programistów w dziewięciu różnych kategoriach. Specjalne jury wyłoni zwycięzców, z czego najwięcej do ugrania jest w kategorii „gry” (aż 200,000$). Za drugie miejsce można tutaj zgarnąć 100,000$, a za następne 40,000$. Nieco mniej dostaną deweloperzy, którzy nie zajmują się grami. W kategorii zwykłych appek do zgarnięcia za pierwsze miejsce jest 120,000$, a za kolejne odpowiednio 60,000$ i 30,000$.

Gdyby ktoś nie wiedział, Stowarzyszenie Tizen tworzy Intel oraz Samsung, czyli jedni z dwóch największych graczy na rynku mobilnym. Jestem ciekaw, czy Tizen App Challenge odniesie zamierzony skutek i przełoży się na co najmniej 10,000 nowych aplikacji i gier dla Tizena.

Źródło: Tizen