Google – logo

Świetne wyniki finansowe Google w trzecim kwartale

Google opublikowało swoje najnowsze wyniki finansowe, które obejmują trzeci kwartał 2013 roku. Według raportu ten wyszukiwarkowy gigant osiągnął dochód wysokości 14.9 miliarda $. To w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku wzrost o 12%.

Google - logo

Google niestety kiepsko radzi sobie z Motorolą Mobility, którą kupiło w 2011 roku. Motka w porównaniu z Q3 2012 notuje spadek dochodu z 1.78 miliarda $ do zaledwie 1.18 miliarda $. Wygląda na to, że debiut smartfona Moto X wcale nie takim sukcesem, jak chciało tego Google. W dodatku Motorola Mobility notuje stratę netto w wysokości 248 milionów $.

Wracając do Google, skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 3.44 miliarda $ (23% dochodu). To solidny wzrost w porównaniu do zeszłego roku, kiedy to wyniósł on 2.74 miliarda $. Zysk udziałowców również rośnie z 6.53$ za akcję w Q3 2012 do 8.75$ w Q3 2013.

Jeden z założycieli firmy, CEO Larry Page, podczas prezentacji raportu wyraził radość z powodu obecności na rynku telewizyjnego „pasożyta” Chromecast, który został zaprezentowany latem tego roku. Page zwraca też uwagę na szybko rosnący rynek elektroniki, którą można nosić na własnym ciele – jak Google Glass czy też inteligentnych zegarków smartwatch.

Zaprezentowane przez Google wyniki finansowe są dużo lepsze, niż te przewidywane przez analityków z Wall Street. W związku z tym kurs akcji giganta wzrósł raptownie, osiągając pułap prawie 1000$ za udział. Mimo wszystko szef giganta, Larry Page, oznajmił, że zaprzestanie dalszej pogoni za wzrostem zysków akcjonariuszy i skupi się na dbaniu o interesy Google.

Źródło