Firefox OS

Symulator Firefox OS już dostępny – teraz każdy może sprawdzić, jak działa i wygląda ten system

Mozilla udostępniła symulator swojego mobilnego systemu operacyjnego, Firefox OS. Teraz każdy zainteresowany zakupem smartfona z tym OS’em, może przeklikać się przezeń i sprawdzić, jakie są dostępne funkcje, jak wygląda interfejs itp.

Firefox OS

Firefox OS został stworzony z myślą o tanich smartfonach, na które praktycznie każdy będzie mógł sobie pozwolić. W sprzedaży są już nawet dostępne dwa, pierwsze urządzenia z tym systemem, GeeksPhone Peak i Keon. Niestety, producent nie nadąża z ich produkcją i póki co ciężko je zamówić.

Mimo wszystko, kiedy urządzeń tego typu pojawi się w sklepach więcej, z pewnością wiele osób zastanowi się, czy np. zamiast Androida nie wybrać urządzenia z Firefox OS. W wyborze może nam pomóc symulator systemu Firefox OS, który został właśnie udostępniony przez Mozillę. To narzędzie ma tak naprawdę pomóc programistom, w testowaniu aplikacji dla tego systemu, jednak równie dobrze możemy poklikać sobie i sprawdzić, jak np. działa przeglądarka, pograć w gry itp. Istnieje nawet możliwość przeglądania zawartości sklepu z aplikacjami i instalowania ich – więc sposobów na testowanie, jest naprawdę dużo.

Symulator ma postać wtyczki do przeglądarki internetowej Firefox, więc aby z niego skorzystać, będziecie musieli ją u siebie zainstalować. Po instalacji powinno pojawić się okno, gdzie po lewej stronie musimy przesunąć suwak „Stopped” na „Running”, a symulator powinien sam się odpalić.

Gdyby ktoś po instalacji wtyczki nie mógł się dostać do tego okna, wystarczy w polu adresu przeglądarki wpisać „resource://r2d2b2g-at-mozilla-dot-org/r2d2b2g/data/content/index.html” (oczywiście bez cudzysłowów).

Chętnych do przetestowania Firefox OS, zapraszam na oficjalną stronę wtyczki. Link do niej znajdziecie w źródle tego tekstu.

Źródło: Mozilla (Firefox OS Simulator)