Jay Y. Lee, wiceprezes Samsunga

Syn prezesa Samsunga został wiceprezesem

Zarząd Samsunga mianował 44-letniego Jay Y. Lee na stanowisko wiceszefa firmy. Jay Y. Lee to syn Lee Kun-hee, czyli obecnego szefa Samsunga.

Jay Y. Lee, wiceprezes Samsunga

Mianowanie Jay Y. Lee na nowe stanowisko zbiegło się w czasie z 25-leciem szefowania jego ojca, Lee Kun-hee. Nie wiem, jak to nazwiecie – nepotyzmem, kumoterstwem, dziedziczeniem itp., ale trzeba jednak przyznać, że Jay Y. Lee jest człowiekiem w czepku urodzonym. Fakt, że syn Lee Kun-hee został wiceprezesem nie zmienia oczywiście tego, że obecny CEO Samsunga sprawdza się na tym stanowisku doskonale. Koreański producent osiąga swoje finansowe szczyty, a aktualna wartość firmy (według wtorkowego kursu akcji) wynosi rekordowe 195 miliardy dolarów. Pod rządami Kun-hee Samsung z producenta taniego sprzętu, stał się doskonale rozpoznawalną marką, tworzącą urządzenia z wyższej półki.

Jakie wykształcenie ma syn szefa Samsunga? Lee zdobył dyplom z historii Azji Wschodniej na Seoul National University oraz MBA (Magisterskie Studia Menedżerskie) na Uniwersytecie Keio w Japonii.  Jay Y. Lee uczestniczył także w studiach doktoranckich na Harvard Business School. Prywatnie Lee jest rozwiedziony, ma dwoje dzieci.

Źródło: Reuters