Chang Dong-hoon

Szef działu odpowiedzialnego za design smartfonów Samsunga zrezygnował ze stanowiska

Jeśli jesteś zawiedziony wtórnym i mało interesującym wyglądem Galaxy S5, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Chang Dong-hoon, czyli szef działu Samsunga odpowiedzialnego za design smartfonów i tabletów – zrezygnował ze swojego stanowiska.

Chang Dong-hoon

Chang Dong-hoon

Dong-hoon złożył swoją rezygnację już w zeszłym tygodniu, a kierownictwo Samsunga ją przyjęło. Nową osobą, która będzie odpowiedzialna za design mobilnych produktów koreańskiego giganta, jest Lee Min-hyouk, czyli dotychczasowy zastępca Dong-hoon’a. 42-letni Lee, obejmując nowe stanowisko – stał się tym samym najmłodszym szefem w szeregach Samsunga.

Lee Min-hyuk

Lee Min-hyuk

Lee Min-hyouk ma w firmie przezwisko „Midas”, bo to właśnie on od początku pracował nad wyglądem linii Galaxy i przyczynił się do wielkiego sukcesu tych produktów, która dała Samsungowi pozycję lidera na rynku mobilnym.

Lee Min-hyouk oprócz zaszczytów, związanych z nową funkcją, przejął także odpowiedzialność za przyszłe, designerskie sukcesy oraz porażki. Samsung jest ciągle ganiony za to, że w swoich flagowych produktach stosuje tylko plastik, a nie metal. Najnowszy flagowiec tej firmy, czyli Galaxy S5 – musi konkurować z metalowym i świetnie wykonanym HTC One (M8), do którego wkrótce dołączy LG G3, który również może mieć obudowę, wykonaną z metalu. Czy Samsung w końcu się ugnie i zmieni swój „plastikowy punkt widzenia”?

Co będzie teraz robić Chang Dong-hoon? Dla hejterów Samsunga będzie to pewnie zła wiadomość, bo Chang pozostanie szefem centrum designerskiego firmy, które decyduje o wyglądzie wszystkich produktów tego giganta. Miejmy jednak nadzieję, że Dong-hoon da teraz pole do popisu dla Min-hyouk’a.


 • ninja2

  Tył z plastiku jak w note 3 jest spoko ale ramka to zgroza. Sam mam i tak moje odczucia.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To prawda, plastik ma swoje wady i zalety – plastik jest przede wszystkim bardziej elastyczny, więc podczas upadku nie powinien się odkształcić jak np. aluminium.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Już dawno Samsung powinien podziękować za pracę swoim projektantom i poszukać nowych .

  Od 3 lat było wiadomo że trend jest na szkło lub aluminium ew. coś takiego jak zastosowano w Nexus’5 :)