Alan Mulally

Szef Forda, Alan Mulally, zostanie prezesem Microsoftu?

Microsoft, czyli jedna z najbogatszych na świecie firm technologicznych szuka nowego prezesa. Steve Ballmer w sierpniu poinformował, że w ciągu 12 miesięcy opuści stanowisko CEO w Microsofcie. Czy jego następcą będzie Alan Mulally, czyli aktualny prezes Ford Motor Co.?

Alan Mulally

Alan Mulally

Według portalu Bloomberg, Microsoft raczej nie chce szukać kandydatów na przyszłego prezesa w szeregach własnej firmy. Jedyną, braną pod uwagę osobą związaną z Microsoftem, jest Satya Nadella, aktualny wiceprezes działu „Cloud and Enterprise”. Steohen Elop, czyli były prezes Nokii, podobno nie jest już kandydatem do tej funkcji. Szczerze mówiąc chyba nie ma co żałować Elopa,  który za doprowadzenie Nokii do „stóp” Microsoftu dostał wiele milionów dolarów nagrody. To głównie dzięki niemu Microsoft mógł kupić jeden z najlepszych na świecie smartfonowych biznesów za kwotę mniejszą, niż Redmond zapłaciło za… Skype.

Alan Mulally, czyli aktualny CEO Ford Motor Company, jest podobno w tej chwili najpoważniejszym kandydatem na stanowisko szefa Microsoftu. Mulally jest już obecnie na etapie żegnania się z Fordem, bo według Reuters – szuka dla siebie nowych wyzwań. Oczywiście Alan Mulally z Forda nie ucieka, a wręcz przeciwnie – zostawi firmę w naprawdę dobrym stanie. Ford jako jeden z nielicznych amerykańskich gigantów motoryzacyjnych, który w czasach kryzysu nie musiał korzystać z pomocy finansowej rządu. A Wy jak myślicie, czy Microsoft zmieni się, jeśli do steru tej firmy dopuszczony zostanie prezes motoryzacyjnego molocha?

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Moja oferta odpadła CEO na radykalne zmiany , a już myślałem ze zrobię trochę zmian i zablokuje ten androsyf od producentów

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Ja też chciałem zgłosić swoją kandydaturę – w Microsofcie podobno dobrze płacą na tym stanowisku 😛