HTC – Peter Chou

Szef HTC Peter Chou rezygnuje z niektórych funkcji w firmie

HTC, chociaż tworzy naprawdę świetne smartfony – to mimo wszystko w kwestii konkurencyjności jest firmą bardzo skostniałą. Podczas gdy Samsung i Apple królują na rynku, a tacy producenci jak Sony, Nokia, LG, Huawei itp. zyskują coraz więcej – HTC nie może się wydźwignąć i ponosi coraz większe straty. W związku z tym CEO firmy HTC, Peter Chou, postanowił ustąpić z niektórych funkcji.

HTC - Peter Chou

Peter Chou

Chou ma się teraz skupić na tworzeniu produktów, a jego obowiązki przejmie współzałożycielka HTC, Cher Wang. Taka zamiana miejsc ma być tymczasowa, a Wang zajmie się teraz kluczowymi aspektami firmy, jak sprzedaż, relacje z dostawcami i marketing.

Peter Chou w wywiadzie dla The Financial Times potwierdził swoją decyzję i wyjaśnił, że musi się teraz skupić nad zwiększeniem innowacyjności HTC oraz tworzeniem nowego portfolio produktów.

Czy taka decyzja pomoże HTC? Według mnie na pewno nie zaszkodzi. Ten tajwański gigant aż się prosi o zmiany. Portfolio sprzętów, chociaż zawiera bardzo nowatorskie, flagowe sprzęty (jak HTC One), to niestety kuleje w kwestii urządzeń średnio- i niskobudżetowych. HTC potrafi stworzyć świetne, z założenia niskobudżetowe smartfony, które niestety często mocno odstają od konkurentów wygórowaną ceną i słabą wydajnością.

HTC jest teraz w bardzo trudnym momencie. Firma po raz pierwszy w swojej historii zanotowała stratę kwartalną. Nie ma się więc co dziwić, że szefostwo tworzy plan naprawczy. Niestety pierwszą osobą, którą można winić za niepowodzenia giganta jest jej szef, Peter Chou. Takie zmiany są więc według mnie naturalną koleją rzeczy.

Źródło: Financial Times