Stephen Elop

Szef Nokii: procesory wielordzeniowe to niepotrzebna strata żywotności baterii

Według prezesa firmy Nokia, Stephena Elopa – mobilne procesory wielordzeniowe to niepotrzebna strata żywotności baterii.

Nokia - Stephen Elop

Prezes Nokii w wywiadzie dla chińskiej gazety Yangcheng Evening News zdradził, co tak naprawdę myśli o wielordzeniowych procesorach, montowanych obecnie w smartfonach i tabletach. Według Elopa – to niepotrzebna strata żywotności baterii.

Tzw dwurdzeniowe, czterordzeniowe procesory w telefonach komórkowych marnują tylko baterię i nie są wcale użyteczne dla swoich użytkowników.

Trzeba przyznać, że Elop ma trochę racji – dobrze wiemy, że np. system Android jest dość zasobożernym OSem, który na dwóch czy też czterech rdzeniach, powinien działać o wiele szybciej. Stephen Elop powinien jednak pamiętać, iż klient lubi mieć wybór – dlatego smartfony i tablety z Androidem można kupić w wersja jedno, jak i wielordzeniowych. Miejmy na względzie również fakt, iż świat mobilnych technologii ciągle się rozwija – smartfony i tablety stają się przenośnymi centrami rozrywki, które równie dobrze mogą służyć jako konsole do gier, co z pewnością będzie wymagać coraz większej mocy obliczeniowej.

Źródło: BGR